loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

4. prosinec 2016

Noční Praha bez reklam

nocni-praha-pred-a-poVyfotit pohled na noční Prahu, tak aby nešlo o detail, ale o panoramatickou fotku a zároveň z fotky nesvítily reklamní poutače, světelné reklamy, loga a podobné rušivé elementy se moc nedá. Například pro komerční fotografii ve fotobankách, kam své fotky nahrávám je to poměrně zásadní problém. Jak to vypadá, když se reklamy odeberou? Podívejte se sami.

Fotografie pro mě byla dost náročná, protože reklamy útočící na řidiče na magistrále zabírají velkou část fotografie, budovy jsou často téměř celé zakryté a není moc odkud doplnit chybějící části. Velkou část reklam jsem odmazal pomocí klonování, něco je trochu domalované někde přišla ke slovu i deformace, kvůli zakřivení budov. Kde bylo použitelné třeba jen jedno nebo dvě okna, tam jsem doplnil do oken různá světla a interiéry, aby nebylo tak snadno poznat, že jde vlastně na celém domě o jedno okno. Světelný smog z reklam bylo taky potřeba nějak zredukovat, ztmavit, nebo nahradit. Celkový čas strávený na fotce s odstraňováním reklam je cca 12 hodin.

Posuvníkem na fotce se můžete podívat na stav fotky před úpravou s reklamami a po úpravě, jak by Praha vypadala bez reklam.

 

Pokud se chcete podívat ve větším rozlišení, můžete zde

Ani po časově náročné práci není fotka v některých detailech úplně ideální, protože reklam je opravdu mnoho a místa odkud je nahradit reálným obsahem se těžko hledají. V případné kritice buďte tedy shovívaví ;).

Pokud se vám výsledek líbí, sdílejte článek dál nebo mi napište komentář.

Komentáře   

Petr Konečný
0 #1 Petr Konečný 2016-12-06 12:39
Dal sis s tim peknou praci! Super fotka.
Stanislav Duben
0 #2 Stanislav Duben 2016-12-08 16:26
Díky Petře, jsem rád že se líbí.
Mark
0 #3 Mark 2017-02-10 10:15
Nejaké reklamy by sa ešte skryť dali, ale prakticky to je nemožné a vidím za tým obrovský kus práce už aj teraz, každý kto trochu fotí a robí s fotkami to hneď dokáže zhodnotiť že to len nejakú hodinku netrvalo. Pretože celkom piplačka to je, ale ptm ten výsledný pocit z hotovej práce vždy stojí zato :)
Stanislav Duben
0 #4 Stanislav Duben 2017-02-10 11:51
Marku kde přesně jsem nějakou reklamu zapomněl? Pokud vím, nezůstala tam žádná.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit