Pokud máte mobilní telefon od Xiaomi, jako třeba v mém případě Xiaomi Mi 4 a používáte sportovní tracker Endomondo, ale stejný problém budete mít i s aplikacemi RunKeeper, SportTracker a dalšími. Tak jste nejspíš narazili na problém s GPSkou. Kdy aplikace neměří vzdálenost, případně se chová podivně, pokud se chcete podívat proč se vzdálenost nehlásí a najednou naskočí poslední kilometry zběsila najednou. Stane se to například, pokud při sportu navíc posloucháte hudbu, kterou si pusíte ze sportovní aplikace.
Návod krok za krokem jak udělat Root na tabletu Vodafone Smart Tab 4G. Verze Androidu Kitkat je bohužel kvůli bezpečnosti celkem nepoužitelná, díky omezení pro práci s daty na SD kartě a nemožnosti přesouvat aplikace na SD kartu. Root je tedy vcelku nutností. Zvlášť když jinak celkem příjemný tablet od Vodafonu má jen 4GB interního úložiště, což je bez možnosti používat data a aplikace na SD kartě opravdu málo.
Stačila malá chvilka, kdy mi synáček zatahal za nabíjecí šňůru a tablet se poroučel z metru k zemi. Samozřejmě dopadl displejem na zem a nevydržel. Popraskané sklo nabízelo možnost drahého servisu + řešení zaslání poštou, nebo to zkusit na vlastní triko.
Po pořízení tabletu následovalo zjišťování, jaký firmware bych tam měl nahrát. Přeci jen původní čínská verze nebyla ideální a navíc je zde problém s přístupem do Google Play a spousta do systému vnořených čínských aplikací. Abych ostatním ušetřil čas, zde máte krok za krokem jak na to.
Moc nechápu šílenství kolem tabletů. Z mého pohledu zbytečné neproduktivní zařízení, které jen žere čas. Všechny ty hezké ukázky usnadnění práce, ty jsou hezké v prezentacích, ale v reálném světě jsem se s použitím tabletu v pracovním procesu prakticky nesetkal. Tedy pokud nešlo o vývoj čehokoliv pro tablet. Ovšem na konzumaci obsahu je to naopak báječná hračka.