loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

11. březen 2016

Geniální Marksová

Já jsem si tedy nejdřív říkal, že soudružka Marksová se pomátla na rozumu, když vidím jak chrlí jednu "perlu" za druhou. Jenže pak mi to došlo. Ona se nepomátla, ty její nápady jsou vlastně geniální!

Říkal jsem si, chce zničit homeoffice, znemožnit matkám sotva stíhajícím starat se o děti, vyzvedávat je ze školky, jedinou možnost jak pracovat z domova, když jsou nemocné, bránit lidem být víc s rodinou. Protože až nařídí tu spoustu hovadin, tak většina firem tenhle benefit zabalí, přestože si ho tolik zaměstnanců považuje. Protože na další buzeraci a papírování kvůli něčemu, co je spíš za odměnu, není nikdo zvědavý. Pak mi ale došlo, že o tohle tu opravdu nejde. Jde tu o nás podnikatele! Konečně možnost jak dostat dovolenou do daňových nákladů. Jupí! Chcete na dovolenou na Seychely? Skvělé, protože musíte zařídit týdenní setkávání zaměstnanců, najmete si někoho ze Seychel, třeba na nějaké doplňování textů na webu, nebo na místní průzkum ... to je fuk. Hlavně aby to bylo za minimální náklady a chtěl pracovat na homeoffice (jak taky jinak na tu dálku že). No a hned ten první týden zařídíte setkávání zaměstnanců, a to dokonce rovnou vás zaměstnavatele a toho nového zaměstnance. A nikoliv tím, že ho přivezete nějak do práce. Kdepak, vy přijedete za ním. Setkání se splní, půjde o firemní povinnost danou státem = daňově plně uznatelný náklad (jupí) a až se vrátíte z dovolené, tedy pardon se setkání se zaměstnancem pracujícím na homeoffice, tak ho prostě rovnou ve zkušební době propustíte. Pecka!

Druhá novinka, že se firmám nařídí předcházet stresu ... no kdo někdy viděl například účetní oddělení a to jak stát mění účetní zákony na poslední chvíli, asi si začal ťukat na hlavu. Jenže myslete konstruktivně. Je jediný způsob jak stresu zabránit ... DROGY PRO VŠECHNY! ... nevím, jaký matroš při vymýšlení těhle nápadu Marksová hulí, ale vypadá to na solidní matroš! Předpokládám, že se to teď bude povinně dealovat všem zaměstnancům. Dají jointa a stres je fuč :). Už žádná vystresovaná matka v kanceláři, protože kvůli zrušenému homeoffice nestíhá vyzvednout dítě ze školky a než tam dorazí tak školku dávno zavřou. Kdepak, bude vysmátá a učitelkám to taky nebude vadit, těm bude tu travku dodávat stát, aby se nestresovaly, že musí dělat přesčasy, protože děti nikdo nevyzvedává.

Už se těším na další nápad s nějakým povinným pitným režimem při pravidelných setkáních šťastných zaměstnanců, protože problém daňových nákladů na nákupu alkoholu je asi poslední co bude ještě potřeba dořešit. A pak už společně za zpěvu internacionály můžeme vyrazit ke světlým zítřkům a splněným pětiletkám!