loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

13. kvě 2014

Z deníku otce: Všichni jsme na marodce

vsichni-jsme-na-marodce-introPo návratu z víkendu se poctivě kurýruju, takže jsem samá pastilka, sirup nebo klotadlo a stejně je mi to k prdu. Následuje návštěva lékaře, abych se dozvěděl, že to léčím nejlíp jak můžu a že mám pokračovat dál. Prima. Před den hodně spím a večer se snažím přežít ty dvě hoďky hlídání, než se vrátí maminka z cvičení a já zase mohl ulehnout do postele.

Ani jsem se nenadál a máme tu náš Standovský svátek. Nevím kdy to Lucka při tom všem starání se o prcka a chorého manžela stihla, ale udělala nám parádní dort. Staník ještě dostává duplo zoo s novými zvířátky a je z toho úplně u vytržení. Chápejte je mezi nimi žirafa a slon, ty úplně nejvíc nejlepší zvířátka pod sluncem. A zatímco se zvířátka za Staníkova přispění řadí na stole do různých formací, přibývá k našemu marodícímu týmu další posila. Maminka!

Takže už nejen Staníkova očíčka, rýmička a kašel, tatínkův bolavý krk s kašlem, ale ještě maminčina vysoká horečka heč! To jsme to na ty prodloužené víkendy ale šikovně naplánovali co? Místo abysme se někde trmáceli po výletech a užívali sluníčka, zalezeme pod deku a budeme se válet. Joo někdo si doma chová rybičky, někdo chlupatá zvířátka a my si chováme bacily. Pohladit se potvory moc nenechají, ale zase jich máme hodně.

A to má ještě Lucka tak prima doktora, že když za ním dopoledne přijde, ještě bez teplot, ale s bolavým krkem, že sotva polyká, tak doktor ani neřekne vyplázněte jazyk, nýbrž po zprávě, že je Lucka bez teplot konstatuje že jí vlastně nic není. Pro jistotu odebere krev, napíš antibiotika, kdyby náhodou v té krvi něco vyšlo a pošle jí zase domů. Ne není to takový ten odběr do prstu CRP, kdepak tak pokrokový pan doktor není, hlavně že má běhací přístroje na zátěžové testy, pěkně do zkumavky. Sestra je taky "šikulka" takže Lucka má ruku celou fialovou a vypadá jako největší feťák. Samozřejmě jí nic není, jak doktor správně bez vyšetření, ale za 30 Kč, konstatoval, čehož jasným důkazem jsou odpolední skoro devětatřicítky. Simulantka!

Začínáme tak hrát dvě prima hry, první se jmenuje, kdo umírá nejmíň stará se o dítě. Staníkovi je samozřejmě už dobře, takže skáče po rodičích a nechápe proč s ním nejdou ven a nehrají si s ním a pořád jen tak nudně polehávají. Načež začínáme druhou hru, na odložené dítě. Přehráváme Staníka na hlídací den k tetě s babičkou. Další den po druhém kole, kdo umírá nejmíň stará se o dítě, přichází odpolední kolo odloženého dítěte s babičkou a prababičkou. Ale víkend ještě není u konce! A tak následuje odložené dítě do Zoo, kam vyráží statečná kamarádka Evička spolu s Eliškou, Kačenkou a naším Staníkem. Tři děti, rok od sebe, jeden kočárek a cesta domů parníkem! Jooo Evča si nedává malých cílů. Staník se vrací do náruče rodičů s chválou jak je neskutečně hodné dítě a začíná rovnou zlobit. To víte, hrát celý den hodné dítě, to se musí vykompenzovat. Kde? Na rodičích přece! Tak ještě nějak přežít neděli a doufat, že v novém týdnu bude líp.

vsichni-jsme-na-marodceKoukej táto kolik mám zvířátek