Potkat rysa v divoké přírodě, to dá práci a prý to chce nachodit asi tak tisíc kilometrů. Zvlášť pak takové setkání v kruté zimě, jako je ta letošní, která láká ven spíš zahrádkáře, než milovníky zimních sportů. A když dodám, že se to občas povede v drsných "wildlife" podmínkách kulturního a rodinného centra knoflík, je jasné že jsem si to se Staníkem nemohl nechat ujít.
Poslední čtvrtá část fotek z focení v Herálci se fotek z focení malých sov. Nejprve jsme brzo ráno fotili v ještě ojíněním prostředí východ slunce, kde vycházely krásné fotky v protisvětle a pak se vydali, co se sov týká cestou zmenšování.
Třetí částí fotek z podzimního Herálce jsou fotky jestřába lesního. Fotili jsme ho na újedi a dalo se tak fotit odlétávající peří. Mě se hodně líbily světelné podmínky, takže spíš než akční fotky jsem si zkoušel hrál s barvami a snovou atmosférou.
Pražský novoroční ohňostroj s tématickým názvem stroj času, byl nádherný, plný barev a krásných efektů. Vydal jsem se tentokrát vydal fotit vybaven informacemi z článku jak fotit ohňostroj, kde sice nejsou přesvědčivé fotografie, ale rady jsou tam sepsané celkem dobře. Navíc po zkušenost z focení novoročního ohňostroje v roce 2013jsem si pamatoval co se mi posledně nepovedlo a co jsem chtěl příště zkusit jinak.
Letošní umístění novoročního ohňostroje na Vítkov fotografům moc nepřálo. Poblíž není vhodné místo na focení, kopce mi přišly už moc daleko a hlavně se nedá prakticky nafotit tak, aby bylo poznat že je to v Praze. Protože vyfotit to s nějakou dominantou Prahy je skoro nemožné. Tedy to jsem si myslel dokud nepřišel Richard Horák s báječným místem pro focení. Místo je neveřejné, takže byl klid na přípravu a nemuseli jsme se mačkat v davu.
Druhá část fotek z podzimního focení. Fotit jezevce bylo asi nejnáročnější na techniku. Vypuštěný jezevec běhal po lese jak splašený, les byl hodně tmavý a místy byly sluncem prosvícené pruhy navíc s vodními odlesky. Jeho běhání potokem ovšem vytvářelo výborné kompozice.