loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

29. prosinec 2012

Časopis foto na cestách - 2012

foto-v-roce-2012-introZačalo to v dubnu letošního roku. Tedy vlastně už na konci roku loňského. Když těsně před koncem roku zrušilo nakladatelství mladá fronta skvělý časopis DIGI Foto, který asi půl roku předtím koupilo. Vypadalo to, že z trhu zmizel jediný zajímavý časopis o fotografii.

Pak se ovšem v březnu objevili zmínky o novém časopise. Část redakce z původního časopisu to nevzdala a založila nový časopis s kratším a jednoduším názvem FOTO. Když v dubnu vyšlo první číslo a bylo ještě lepší než původní časopis DIGI foto, měl jsem z toho obrovskou radost. Hlavně proto, že jsem se po pár pokusech číst jiné fotografické časopisy začínal smiřovat s myšlenkou, že se nic použitelného nevydává.

Radost o kterou jsem se chtěl podělit a poděkovat redakci a všem, co za tímhle skvělým časopisem stojí, protože jsem měl opět co číst a na co se každý měsíc těšit. A protože jsem zrovna jel na plánovanou expedici na Helgoland, vzal jsem si časopis s sebou. S tím, že udělám fotku z cest, ve stylu, kam až se nový časopis vydal.

Když přišlo další číslo, tak jsme zrovna jeli k Lužickým jezerům a tak nějak se nabízelo, udělat druhou fotku z cest. V tu chvíli už mi v hlavě vrtala myšlenka, co udělat nějakou větší sérii a pravidelně posílat fotografii z cest nebo zajímavého focení. Třetí číslo mě zastihlo v porodnici. Takže bylo jasné, že tentokrát nebude foto z ces,t ale ze začátku nové velké životní cesty. Po letní prodlevě následovalo další číslo a další cesta k Lužickým jezerům, tentokrát s novým dopravním prostředkem.

Páté číslo mě zastihlo při plánovaném focení medvěda v podzimních barvách. Které se ale poněkud zvrtlo, protože počasí to vidělo poněkud jinak. U šestého čísla jsem se dělil o zajímavosti s veverkami, tady bylo asi aranžování fotografie nejsložitější a nejdelší. No a kam jinam si vzít závěrečné zimní číslo letošního roku než na hory :).

A tady vidíte co z toho vzniklo.

Časopis Foto na cestách obrazem

foto-na-cestach

Závěrem bych rád poděkoval všem co mi s focením série v tomto roce pomáhali, mačkali za mě spoušť, když nešlo fotit na samospoušť nebo mi při focení dělali dorbou společnost, případně se skvěle bavili na můj účet :-). Za vyfocení pak konkrétně Petrovi Vondráčkovi, mojí ženě Lucce, Tomáši Blatskému a Michalu Pešatovi.