loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

29. srpen 2022

Veš dětská

Víte jak se udrží veš na pleši? Přeci vší silou! ;). Pokud náhodou zjistíte, že máte vši, nezoufejte, jednak se můžete dočíst, že vši mají rádi čistotné prostředí, takže to neznamená, že jste špinavá prasátka. A navíc pokud rádi fotíte a máte na to vybavení, můžete si před deratizací hlavy jednu dvě věšky odchytit a zkusit si je nafotit. No a pokud na to vybavení nemáte, neumíte to nebo ty malé potvory nechcete zvěčňovat, tak to taky nevadí, udělal jsem to za vás. A dokonce jsem vám to i natočil na video.

celý článek

30. leden 2022

Divocí koně - rezervace Milovice - leden 2022

Konečně jsem se na chvíli dostal k dlouho odkládanému výletu do Milovic. Na místní rezervaci divokých koní a zubrů jsem se chtěl podívat už dávno. Vyšla mi chvilka jen těsne před večerem, navíc prakticky žádné světlo, na zimu žádný sníh.

celý článek

6. listopad 2021

Svátek světel Diwali v Zoo Praha 2021

Jedním z nejznámějších a nejbarvitějších indických svátků je DiwaliŘíká se mu také Svátek světel. Během tohoto svátků všichni hinduisté zapalují před svými domy malé hliněné lampičky naplněné olejem. Jedná se o symbolické vítězství světla nad temnotou, dobra nad zlem a oslavuje se vítězství boha Rámy nad démonem Ravana. Podle legendy svítí celou noc nespočet světel, která ukazují Rámovi cestu z jeho vyhnanství domů. 

celý článek

23. říjen 2021

Signal Festival 2021

Po roční odmlce, kvůli koronavirovým opatřením letos opět proběhl Signal Festival v Praze. Sešlo se to se stejným víkendem kdy byl Comic Con, na který jsem taky vyrazil. Díky tomu mi na Signal zbyl jen jeden večer a ani ten nebyl celý. Vyrazil jsem proto pouze na Karlín, kde byla jistota videomappingu.

celý článek

31. srpen 2020

Dančata - červen 2020

Stejně jak loni se mi podařilo letos opět fotit čerstvě narozená dančata. Letos se mi navíc povedlo dostat se k focení v nejvhodnější době, kdy se rodí mláďat nejvíc. Jedinou velkou změnou bylo, že když začalo období rození mláďat, bylo krátce po velké vodě, takže daněly pokládaly mláďata trochu jinde než obvykle. Díky tomu jsem viděl mláďata i na pro mě méne obvyklých místech.

celý článek

14. srpen 2020

Tiplice obrovská - extrémní makro na Nikon J5

Víte že tenhle "obrovský komár" je absolutně neškodný, býložravý a při zvětšení vidíte detaily o kterých ani netušíte, když tak plácáte kolem sebe, aby vás ten "komár" neštípnul. Už když jsem zvažoval přechod na z Nikonu na Sony, věděl jsem že jedna část Nikon výbavy mi zůstane. Skvělé makro sklo s mezikroužky a Nikon 1 J1. Protože s ním ale fotí Verunka a Staník neměl čím fotit, pořídil jsem mu z druhé ruky Nikon 1 J5, s tím, že si ho občas půjčím na extrémní makrofotografii. Přeci jen čip J5 sliboval proti J1 velký posun. A byla to dobrá volba!

celý článek