Setkal jsem se s tím krátce po instalaci WordPressu na doménu www.osa-dekujem.cz a napsáním pár článků. Chtěl jsem uveřejnit html kód, který mohou návštěvníci vložit do svých stránek pokud chtějí podpořit můj web. Jenže pokaždé, když se pokusil vložit klasické úvozovky ", na stránce se objevily sice správně česky vypadající úvozovky, dole a nahoře, ale jako HTML kód se stal text nepoužitelný.
Přehled výměnných reklamních systémů s přehledem toho co umí a zkušenostmi z praktického využívání. Přemýšlel jsem jak rozdělit jednotlivé systémy do různých skupin, ale každý systém umí něco, v dost částech se funkčně prolínají, takže nakonec by to by buď byla několikanásobná duplicita, nebo zmatek a napřehlednost. Nejjednodušší a nejpřehlednější se mi tedy nakonec jeví seřazení je prostě podle abecedy. Vaše zkušenosti a připomínky uvítám v diskuzi pod článkem.
Pokud nechcete hledat pouze text v názvu triggeru nebo stored procedury, pak použití Object Search analyzeru není to co by vám dokázalo pomoci. Navíc v MS SQL 2005 Object Search analyzer prostě není. Proto je potřeba použít jiný způsob.
Zde je kód pro hledání v xtype objects, který obsahuje tělo triggeru, stored procedury případně dalších objektů uvnitř MS SQL databáze. Tento konkrétní příklad ukazuje jak hledat v triggerech a stored procedurách.
V Microsoft SQL 7 a SQL 2000 se dalo hledat v objektech databáze poměrně snadno. Stačilo oteřvít Query Analyzer zmáčknout F4 a už jste měli otevřený Object Search. Stačilo jen nastavit v kterých objektech chcete hledat, zadat hledaný text a bylo to.
Hledáte tuto možnost v MS SQL 2005? Bohužel marně. Vývojové centrum Microsoftu se rozhodlo tuto funkci odstranit, protože "jí nikdo nepoužívá". Tolik vysvětlení ze strany Microsoftu. Nicméně i tak můžeme dál hledat v objektech databáze, jen si na to musíme napsat script.
Hodně webových vývojářů si stěžuje, že Microsoft SQL neumí nějakou obdobu příkazu LIMIT (od,do), kterou má v sobě MySQL. Řešení samozřejmě šlo udělat pomocí SELECT TOP n a vnořeného SELECT TOP n už dříve. S novými přikazy T-SQL v SQL 2005 je ale situace ještě jednodušší.
Pro ty z vás, kteří si u Joomly oblíbili komponentu eventcal od tvůrce Kaye Messerschmidta jsem připravil počeštění verze 1.6.3. Stačí když si stáhnete zip soubor eventcal_1_6_3_Czech.zip , rozbalíte jeho obsah do adresáře kde je uložena nainstalovaná komponenta eventCal a kalendář se přizpůsobí Vašemu nastavení Joomly. Pokud máte Joomlu nastavenou na czech-1250 nebo czechutf8 pak Vám začne kalendář fungovat v češtině. Pokud používáte jinou verzi češtiny, převeďtě pouze soubory do Vašeho kódování a pojmenujte je stejně jako se jmenují soubory s jazykovou mutací v Joomla v adresáři languages.
Momentálně je vyvíjena nová verze eventCal komponenty, na jejímž překladu se budu podílet. Jakmile bude komponenta uvolněna k použití měla by být čeština rovnou její součástí. Samostatnou češtinu půjde také stáhnout z těchto stránek. Jakékoliv dotazy nebo připomínky k české verzi dejte do komentářů nebo můžete psát na mail.