loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

9. únor 2010

Jak zjistit z Google maps Latitude a Longitude

GoogleMapsPokud používáte Google maps k vyhledávání geo údajů, tedy zeměpisné šířky a zěměpisné délky (Latitude, Longitude), asi jste si už všimli, že tento údaje přímo vypsaný na stránce bohužel nenajdete. Zde je postup jak zjistit přesnou polohu, středového bodu, zobrazené mapy.

celý článek

4. únor 2010

Zlatá horečka začíná

Zlatá horečkaTak už je to konečně tady! Další herní novinka, na kterou zasvěcení už nějakou dobu napjatě čekali. Zlatá horečka vrcholí, v horách našli zlato! Cože zlato? Ano zlato, tak hurá ať jsme první, kdo ho začne těžit. Tak nějak začíná naše nová hra vytvořená pro herní server AfroDita.

celý článek

4. listopad 2009

Visual Basic a blokové komentáře

vb_logo.jpgHledáte způsob jak udělat ve Visual Basicu blokové komentáře? Tak už dál nehledejte, ušetřím vám práci. Nejde to. Než ale začnete nadávat na tak hloupé prostředí nebo jazyk v kterém nejdou blokové komentáře použít, poradím vám fintu.

celý článek

1. listopad 2009

Jak nastavit Wifi připojení pro modem EchoLife HG520i od O2

Wifi O2 Nastavit Wifi připojení k modemu od O2, konkrétně k modemu Huowei EchoLife HG520i by mohlo být snadné. Bohužel O2 nedodává k danému modemu skoro nic kromě jednoduché rozalovací příručky a samoinstalačního CD. Chcete si nastavit Wifi sami bez toho aby se Vám do počítače instaloval nějaký cizí konfigurační program nebo potřebujete nastavit Wifi na Linuxu ... smůla. Potřebné informace se nedozvíte. Nehledě na to, že pokud po dobu instalace nevypnete firewall (šílené doporučení instalačního programu) tak se Vám stejně nic správně nenainstaluje.

celý článek

18. září 2009

Paroubkovy volby, zda vyvolat předčasné volby

paroubek200x200.jpg Po pondělním otočení ČSSD s předčasnými volbami přetekla míra mé tolerance k chování politiků únosnou míru. Paroubek nám ve světě škodí, svrhnul vládu v době předsednictví ČR v EU aniž by měl jakékoliv řešení situace poté, vynutil si nesystematický způsob vyvolání předčasných voleb a po správném kroku ústavního soudu, který odmítl mrzačení ústavy kvůli politickým pletkám opět předvedl, jak nedokáže držet slovo. Dělá ostudu ČR a nadřazuje vlastní zájmy nad zájmy země, kterou má, jako předseda politické strany, nějakým způsobem reprezantovat. Rozhodl jsem se vyjádřit svůj nesouhlas s takovýmto chováním, ale na rozdíl od politiků s nadhledem a humorem.

celý článek

2. srpen 2009

Joomla versus WordPress

Wordpress vs Joomla Často čtu diskuze nebo dostávám dotazy jestli je pro vytvoření webu lepší Joomla nebo WordPress. Alibistická odpověď je "záleží na to na jaký web". Oba systémy mají své klady a zápory. Používám pro vytvoření webu oba systémy a na základě toho jsem udělal stručné shrnutí kladů a záporů obou systémů.

 

 

celý článek