loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

21. říjen 2010

Převod webu, jak testovat před změnou DNS

web-transferPokud převádíte webovou stránku z jednoho webhostingu na druhý, nebo kupujete webovou stránku a chcete si jí převést na jiný server, jste většinou ve stavu, kdy stávající stránka nějak funguje a vy ji potřebujete přenést tak, aby byl co nejmenší dopad na návštěvníky. Ideálně aby změnu vůbec nepoznali. Jak otestovat, že na novém serveru vše funguje i když DNS ještě není pro doménu změněna? Pomůže vám tento návod.

celý článek

18. říjen 2010

Pražská Zoo - říjen 2010

prazska-zoo-rijen-2010-gavialPražská Zoo je kouzelná v jakémkoliv ročním období, aktuálně na podzim, pokud se vám povede trefit se do slunečného počasí, máte možnost při nízké cloně nafotit venku zvířata s úžasně zbarevným pozadím. Samozřejmě ne všechna zvířata by v přírodě v podobných barvách byla, ale to zase dává větší prostor pro kreativitu.

celý článek

13. kvě 2010

Přidáváme Facebookové tlačítko "Líbí se mi" do WordPressu

facebookFacebook přišel s novým Open Graph api rozhraním a rozšířil tak možnosti sociální komunikace a propagace u stránek. Už jste asi viděli na některých webech tlačítko "To se mi líbí" nebo "Doporučuji". Pokud ne můžete se podívat na příklad třeba na MAXiPod.cz. Přidat tuto možnost do Vašich WP stránek je celkem snadné a můžete použít dvě varianty implementace.

celý článek

20. duben 2010

Souhrnného hlášení a přiznání k DPH v XML přes EPO

dph-epoPostup pro vytvoření souhrnného hlášení a přiznání k DPH v programu Stormware Pohoda. Dále odeslání vygenerovaných XML souborů pomocí EPO a ověřeného certifikátu, elektronicky na portál daňové správy.

celý článek

1. duben 2010

Jak zjistit rozměry Flash animace v php

flashPotřebujete vědět jak zjistit šířku a výšku flash animace, aby se to mohlo nějak implementovat do php scriptu? Většinou jde o použití v administraci flash her apod. Řešení je poměrně jednoduché a je v principu na jeden řádek kódu.


celý článek

29. březen 2010

Souhrnné hlášení DPH elektronicky - Vytváříme kvalifikovaný certifikát

certifikatOd 1.1.2010 jsou bohužel všichni plátci DPH povinni podávat souhrné hlášení elektronicky. Proč bohužel? To uvidíte z návodu. Po absolvování mnoha hodin prokousáváním se stránek Finačního úřadu, certifikačních autorit a daňového portálu České daňové správy jsem se rozhodl sepsat co nejednodušší návod s přehledem kroků, které musíte před podáním souhrnného hlášení udělat. Informace se sice nalézt dají, ale stojí to mnoho úsilí, skoro nic není snadno k nalezení a spousta důležitých věcí k dohledání není. Návod je určen pro fyzické osoby bez datové schránky.

 

 

celý článek