loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

16. říjen 2022

Signal Festival 2023

Signal Festival je v dalším ročníku. Letos máme 2 trasy, jedna vede historickým centrem a druhá v Karlíně/Holešovicích. Jak už to poslední ročníky bývá, část instancí je přístupná pouze za poplatek se vstupenkou. Novinkou byl videomapping na budově Městské knihovny, bohužel letos nebyl můj oblíbený videomapping na kostele sv. Ludmily. Zato byl opět na kostele sv. Cyrila a Metoděje v Karlíně. Videozáznam z obou videomappingů, si můžete prohlédnout v čllánku.

celý článek

22. prosinec 2022

Tohle nejsou sobíci, ale Převalského koníci

V Praze nám týden před Vánocemi krásně nasněžilo a já si tu krásnou pohádkovou atmosféru musel užít. Zkoušel jsem sice fotit zasněženou Prahu, ale všude se mi pletli turisti a vysloveně mi na fotkách překáželi :). Tak jsem radši vyrazil za jinými kouzelnými scenériemi a navštívil jsem ohradu koní Převalského na Dívčích hradech.

celý článek

21. říjen 2022

Hasičská letadla Canadair CL-145 - nabírání vody v jezeře Milada

V létě 2022 při obrovském požáru v Národním Parku České Švýcarsko se Česku dostalo obrovské pomoci při hašení požáru z celé Evropy. Velmi silnou zbraní se ukázala pomoc italských letadel, takzvaných vodních bombardérů. Jde o letadla Candair CL-145, které mohou dobře zasahovat v místech nedostupných pro pozemní techniku a díky velké kapacitě vodní nádrže je množství vody, které mohou vypustit velmi účinné.

celý článek

16. říjen 2022

Signal Festival 2022

Signal Festival letos oslavil 10 výročí svého konání. Jako obvykle se Praha rozsvítila spoustou zajímavých a někdy i krásných světelných instalací. Tentokrát byla téměř polovina instalací přístupná pouze za poplatek, ale nebyl nijak přehnaně veliký. Letos byly dvě hlavní trasy přes centrum a pak přes Vinohrady/Vršovice.

celý článek

29. srpen 2022

Veš dětská

Víte jak se udrží veš na pleši? Přeci vší silou! ;). Pokud náhodou zjistíte, že máte vši, nezoufejte, jednak se můžete dočíst, že vši mají rádi čistotné prostředí, takže to neznamená, že jste špinavá prasátka. A navíc pokud rádi fotíte a máte na to vybavení, můžete si před deratizací hlavy jednu dvě věšky odchytit a zkusit si je nafotit. No a pokud na to vybavení nemáte, neumíte to nebo ty malé potvory nechcete zvěčňovat, tak to taky nevadí, udělal jsem to za vás. A dokonce jsem vám to i natočil na video.

celý článek

30. leden 2022

Divocí koně - rezervace Milovice - leden 2022

Konečně jsem se na chvíli dostal k dlouho odkládanému výletu do Milovic. Na místní rezervaci divokých koní a zubrů jsem se chtěl podívat už dávno. Vyšla mi chvilka jen těsne před večerem, navíc prakticky žádné světlo, na zimu žádný sníh.

celý článek