loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

1. listopad 2009

Jak nastavit Wifi připojení pro modem EchoLife HG520i od O2

Wifi O2 Nastavit Wifi připojení k modemu od O2, konkrétně k modemu Huowei EchoLife HG520i by mohlo být snadné. Bohužel O2 nedodává k danému modemu skoro nic kromě jednoduché rozalovací příručky a samoinstalačního CD. Chcete si nastavit Wifi sami bez toho aby se Vám do počítače instaloval nějaký cizí konfigurační program nebo potřebujete nastavit Wifi na Linuxu ... smůla. Potřebné informace se nedozvíte. Nehledě na to, že pokud po dobu instalace nevypnete firewall (šílené doporučení instalačního programu) tak se Vám stejně nic správně nenainstaluje.

Přitom nastavení je docela jednoduché. Pro první nastavení budete muset počítač připojit kabelem, další počítače už můžete nakonfigurovat bez kabelu. Prvním krokem je povolit Wifi na modemu, druhým krokem pak nastavení počítače.

Prvotní nastavení modemu Huowei EchoLife HG520i

 1. Připojte počítač kabelem k ADSL modemu
 2. Do prohlížeče zadejte IP adresu http://10.0.0.138
 3. Přihlašovací jméno a heslo je admin/admin
 4. Dostanete se do konfigurační stránky modemu
 5. Rozklikněte BASIC
  o2-wifi-modem-1.jpg
 6. Zvolte Wireless Lan
  o2-wifi-modem-2.jpg
 7. Na stránce Wireless Lan musíte nastavit Access Point na ENABLED, a ulote si kód WEP klíče. Měl by být stejný jako na etiketě ze spodní straně modemu. Také si zapamatujte SSID název (bude to Internet, ale můžete si ho změnit na jiný název, třeba "Wifi doma". o2-wifi-modem-3.jpg

Tímto je nastavení modemu hotovo. Můžete odpojit kabel od počítače.

Nastavení připojení Wifi na počítači

Připojení k Wifi provedete přes normální program pro Wifi připojení co používáte (standardní Windows správce Wifi připojení, nebo nějaký program pro Váš notebook apod.) Je potřeba nastavit připojení ručně s těmito parametry:

 1. Typ zabezpečení: WEP zabezpečení, sdílené
 2. Šifrování WEP-128 Bit
 3. Bezpečnostní klíč nebo přístupové heslo: Hodnota z bodu 7 předchozího nastavení (viz. Ulož si WEP kód) a také tento kód najdete na spodní části modemu.

S tímto nastavením by se Vám mělo bez problémů podařit připojení k Wifi síti.