loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

31. říjen 2019

Jaký je rozdíl mezi Feed, Direct a Story na Instagramu

Možná stejně jako já válčíte s tím, že chcete něco sdílet na instagramu a objeví se vám na mobilu 3 ikonky se třemi možnostmi. Protože vždy zdlouhavě přemýšlím, jaký je to vlastně rozdíl mezi Feed, Direct a Story, tady máte stručný popis, co dělá co. A rychlý tip, pokud chcete nasdílet obrázek normálně na Instagram, použijte Feed.

K čemu tedy jednotlivé možnosti pro sdílení přes Instagram jsou.

Feed

Tohle je hlavní způsob sdílení fotografií. Uloží se klasicky do Instagramu pro prohlížení ostatními. Takhle vidíte i vy fotky ostatních. Když pošlete fotku přes Feed zobrazí se v přehledu vašich Instagramových příspěvků. Pokud máte privátní účet, uvidí fotku vaši followeři. Pokud máte veřejný účet, uvidí příspěvěk kdokoliv na instagramu.

Direct

Direct se používá pro privátní komunikaci přes Zprávy / Messages  mezi vámi a dalšími uživateli. Nikdo jiný takový přípěvek neuvidí (samozřejmě jde udělat screenshot a ten pak nasdílet)

Přes Direct můžete poslat textovou zprávu, GIFy, srdíčka, hlasovou zprávu, fotky, krátká videa a další.

Můžete vytvořit skupiny až o 32 členech.

Když odesíláte zprávu můžete určit, zda bude znovu přehratelná příjemcem, nebo pouze na jedno zobrazení, případně zda má zůstat v chatu.

Všechny možnosti jsou ale viditelné pouze 24 hodin.

Story

Story / Příběhy jsou pro interakci s vašimi followery. Můžete posílat fotky a videa, která budou viditelná pouze 24 hodiny a potom jdou do Stories Archive / Archiv příběhů.

Můžete také vybrat volbu "Close Friends" list, kde vyberete kdo konkrétně může příběh vidět. Lze to použít pro blízké followery nebo privátnější obsah bez vytváření nějaké skupiny pro zprávy / chat.