loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

7. duben 2019

Bezdrátová nabíjecí vertikální myš za pár korun - HXSJ T22

Pořídil jsem si vertikální myš. To je taková jinak tvarovaná myš, která by tím, že ji používáte s přírozeněji natočenou rukou, měla předcházet problémům s karpálním tunelem. Protože byla za pár korun z číny a šlo o bezdrátový laserový model s vestavěným akumulátorem, nedalo se zkrátka odolat a zkusit to.

Myš, konkrétně model s šíleným názvem HXSJ T22 jsem objednal 20.3. a už 4.4. na mě čekal lístek z pošty, protože se to zkrátka nevešlo do schránky.

Rozbalení a první dojmy

Pokud nemáte moc rádi sledování videa, tak myš dorazí mírně přednabitá a v balení je kromě myši také rádiový přijímač do USB. Přenos funguje na 2.4 Ghz a dále také nabíjecí kabel USB - micro usb. V balení měl být sice i manuál, ale ten tam nebyl. Pravdepodobně by byl stejně v čínstině. Myš má kromě tlačítek a kolečka ještě 3 tlačitka ze strany navíc. Jde o přepínač DPI, tedy citlivosti snímání pohybu myši. Přepíná se mezi 800-1600-2400 DPI. Já mám rád myš hodně citlivou, takže 2400 DPI je super, nicméně dovedu si představit že u nějaké náročné retuše bych zvolil menší citlivost. Zbylá dvě tlačítka jsou bohužel dopředu/zpět v prohlížeči. Jde nejen podle mého o nejméně potřebnou funkci, ale hlavně pokud byste to omylem zmáčkli, když máte něco we webovém formuláři. Třeba rozepsaný článek apod. Přijdete o něj.

Nejradši bych ty tlačítka nějak jednoduše přehodil na jinou funčnost, to ale bohužel nějak snadno nejde a nějaký program třetí strany se mi kvůli myši nechce používat, tak ty tlačítka hodlám ignorovat. Materiál myši je na dotek příjemný, myš hezky sedne do ruky a po jistém nezvyku z jinak nakloněné ruky se s ní skvěle pracuje. Instalace znamená vlastně jen zastrčení radiopřijímače do USB.

bezdratova nabijeci vertikalni mys HXSJ T22 01

Myš jsem zatím vyzkoušel dva dny. Nabíjení funguje i pokud je myš zapnutá a jde s ní dál pracovat. Takže pokud zapomenete nabíjet, nic se neděje pokud máte po ruce kabel budete mít prostě chvíli myš s ocáskem. Funguje velice dobře i během hraní her, kde třeba oproti klasické bezdrátové myši Genius je znát, že tahle funguje o moc lépe. S Genius myší vnímám prodlevy a nejde na hraní používat, tahle vertikální myš naproti tomu naprosto bez problémů.

bezdratova nabijeci vertikalni mys HXSJ T22 02

Co se týká výdrže, podle výrobce 30 dní, podle zkušeností lidí v diskuzích 5-6 dní plného celodenního provozu. Tohle budu muset teprve vyzkoušet. Jakmile vypnete počítač, nemusíte myš vypínat spodním tlačitkem do polohy off, s vypnutím počítače se automaticky uspí i myš. Při delší chvíli nečinosti také. Ta nečinnost musí být ale opravdu dlouhá, žádné odběhnutí na kafe, ale třeba přes 15 minut v klidu. Všiml jsem si toho po delší době od počítače, že jsem musel pro probrání myši jednou stisknout tlačítko a hned začala zase reagovat.

bezdratova nabijeci vertikalni mys HXSJ T22 03

První dojmy jsou tedy skvělé. Zatím nemám pocit nějaké extrémní úlevy v ruce, používal jsem gelovou podložku a neměl jsem zatím problém, spíš teď používám klenbu ruky trochu jinak a vnímám že si na to ruka teprve zvyká. Rozhodně nejde používat s gelovou podložkou, naopak chce to mít ruku položenou na stole.

Kupoval jsem si jednu myš s tím, že jí zkusím a když mi bude příjemná, respektivě příjemnější jak klasická, koupím si ještě jednu až dvě, abych měl myš u každého pracovního prostředí v kterém se vyskytuji a nemusel ji všude tahat s sebou. Ostatně při ceně cca 10 USD včetně poštovného, je je oproti podobným myším na českém trhu opravdu za hubičku. Zvlášť když ty prodávané u nás často začínají kolem ceny 800 kč a většinou to nejsou akumulátorové, ale na AA baterky. Takže po tomhle víkendu a testování jdu rovnou objednat dvě další.

Pokud chcete taky vyzkoušet, tak tady link na objednání bezdrátové nabíjecí vertikální myši HXSJ T22. Eshop Gearbest na který link vede mám vyzkoušený jako spolehlivý a poslední půlrok změnili naštěstí o poštu, takže místo nějaké Azerbajdžánské pošty a 90 dní na cestě posílají přes Holandskou poštu tím jsou normální dodací lhůty kolem 2-3 týdnů.

Pokud budete mít dotazy nebo připomínky, těším se na ně v komentářích. Pokud mě chcete podpořit, sdílení článku nebo videa potěší.