loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

24. červenec 2016

Xiaomi a Endomondo - jak vyřešit problém s GPS

xiaomi-endomondoPokud máte mobilní telefon od Xiaomi, jako třeba v mém případě Xiaomi Mi 4 a používáte sportovní tracker Endomondo, ale stejný problém budete mít i s aplikacemi RunKeeper, SportTracker a dalšími. Tak jste nejspíš narazili na problém s GPSkou. Kdy aplikace neměří vzdálenost, případně se chová podivně, pokud se chcete podívat proč se vzdálenost nehlásí a najednou naskočí poslední kilometry zběsila najednou. Stane se to například, pokud při sportu navíc posloucháte hudbu, kterou si pusíte ze sportovní aplikace.

Za problémem hledejte agresivní nastavení úspory baterie od Xiami v systému MIUI, které je značně přísnější než standardní nastavení androidu. Jakmile je jakákoliv aplikace na pozadí, tak je ve výchozím nastavení MIUI omezována, vypínána a hlavně má zakázáno dostávat a zpracovávat informace o poloze!

Náprava je snadná. Jděte do Nastavení >Baterie a výkon > Úspora baterie. Zde máte dvě možnosti:

  1. Deaktivovat režim úspory, tím se vše bude chovat standardně
  2. Zvolte: Vyberte aplikaci, najděte mezi aplikacemi Endomondo popřípadě RunKeeper, SportTracker nebo jiný program který používáte a nastavte mu žádné omezení + Poloha na pozadí > Povolit

Tím se vám bude správně zaznamenávat pohyb přes GPS i při poslechu hudby, čtení sms či čehokoliv jiného, kdy se Endomondo stane aplikací na pozadí.

Jak vyřešit problém s GPS pro Endomondo na Xiaomi - Video návod

Jak vyřešit problém s GPS pro Endomondo na Xiaomi- Obrázkový návod

V nastavení zvolit Baterie a výkon

endomondo-xiaomi-gps-issue-solution-01

Vyberte Úspora baterie

endomondo-xiaomi-gps-issue-solution-02

Nyní můžete vybrat zda chcete úsporu baterie úplně vypnout pro všechny aplikace, nebo pouze zvolit, která má mít jiné možnosti. Pokud nechcete úsporu baterie vypnout úplně pokračujte dále dle návodu. Pokud vypnete pro všechny, tak pro vás zde návod končí a máte hotovo.

endomondo-xiaomi-gps-issue-solution-03

Vyberte v aplikacích Endomondo (případně aplikaci kterou pro sportovní aktivity používáte) a zvolte žádné omezení a pro Poloha na pozadí dejte povolit

endomondo-xiaomi-gps-issue-solution-05

Endomondo se poté zobrazí mezi aplikacemi s s vlastními pravidly. A tím je hotovo.

endomondo-xiaomi-gps-issue-solution-06

Pokud vám návod pomohl, budu rád za sdílení a případné komentáře.