loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

11. říjen 2006

Co ČSSD nikdy nedopustí

Tak jsem nedávno náhodou zabrousil na stránky jedné z mých nejméně oblíbených politických stran. A co se nedočtu ... seznam věcí které ČSSD údajně nikdy nedopustí. Tohle už byla poslední kapka a tak jsem se nakonec přeci jen odhodlal začít komentovat dění kolem sebe.

Na stránkách ČSSD se vyjímá seznam věcí které prý tato strana nikdy nedopustí. Cituji: 

  •  Zavedení rovné daně a tím zdražení potravin, vody, léků, hromadné dopravy, novin, tepla a stavebních prací pro bytové účely.
  • Snížení daní nejbohatším
  • Zavedení plateb v hotovosti u lékaře a konec bezplatného zdravotnictví
  • Novou kuponovou privatizaci českých nemocnic
  • Zrušení Zákoníku práce a neomezenou možnost okamžité výpovědi
  • Zrušení minimální mzdy a zaměstnání i za 3000
  • Školné
  • Skokovou deregulaci nájemného
  • Rovný důchod na nízké úrovni
  • Amnestii tunelářům


Tenhle seznam na mě působí jako opravdu hodně špatný vtip, bohužel je asi míněný vážně. Proto si neodpustím postupný komentář ke všem bodům:

Nedopustíme zavedení rovné daně a tím zdražení potravin, vody, léků, hromadné dopravy, novin, tepla a stavebních prací pro bytové účely.

Nebude zavedena rovná daň, nebude tedy zaveden pořádek v daních, stále se budou pořádat daňové úniky, stále bude progresivní danění které demotivuje chytré a pracovité lidi k tomu přiznávat skutečný příjem, nezdraží se o něco málo ceny věcí pro běžnou spotřebu ale ani se nesníží jejich vstupy na jejich výrobu. Ona sama rovná daň je možná sporná, ale rozhodně je lepší než zavádění a vymýšlení dalších daní, které místo splácení státního dluhu v době růstu pokrývá nesmyslné výdaje a plýtvání za posledních 8 let.

Nedopustíme snížení daní nejbohatším

Takhle může uvažovat opravdu jen hloupý populista, jsou to obvykle právě ti lidé co mají majetek vědí jak ho spravovat a jak při jeho navyšování zaměstnat další lidi, dát jim tak práci a možnost také něčeho dosáhnout. Jistě hurá progresivní danění, co na tom že princip solidarity funguje už při stejné dani, protože přepočteno do procent 20 procent z 20.000 kč je 4.000 kč a z 60.000 kč je to 12.000 kč. O tom, že se tím jen motivuje snaha o daňové úniky a je to demotivace k tomu přiznávat skutečné příjmy asi není potřeba diskutovat. Nejlépe se demotivace projeví v práci. Z vlastní zkušenosti se mi povedlo vydělat si na hranici změny daňového pásma. Odpracujete určitý počet hodin a máte 25.400 kč, odpracujete o hodinu víc a máte 24.800, za 3 hodiny navíc máte stejně jako předtím 25.400 a za další hodinu navíc teprve získáte 25.500, no není to krása? Čísla asi nebudou sedět přesně vůči současným daním navíc si to již nepamatuji přesně ale řádově šlo o takovouto částku a 4 hodiny práce a 100 kč až za 4 hodinu jsou dobře.

  Nedopustíme zavedení plateb v hotovosti u lékaře a konec bezplatného zdravotnictví

Nevím kde žijí představitelé ČSSD, ale já o žádném BEZPLATNÉM zdravotnictví opravdu nevím. Za prvé ho platím ve zdravotním pojištění, za druhé prakticky každá návštěva lékaře znamená předepsání léku na který je potřeba něco doplatit. Zmatek je v tom takový že i docela chápu že se lékař nestíhá orientovat v tom jak který lék zrovna ministerstvo přesunulo z jedné kolonky do druhé. Navíc spousta léků, které mají být plně srovnatelné s tím jedním placeným pojiš»ovnou srovnatelný obvykle není, a» už je to ve vedlejších účincích, alergií některých lidí na určitou látku apod. U zubaře taky platím pokaždé. Tenhle slib asi dodrží, těžko rušit bezplatné zdravotnictví když bezplatné není. A ještě bych touto cestou chtěl "poděkovat" panu Rathovi za jeho "úžasné" aktivity v roli ministra zdravotnictví. Od jeho "famózní" vyhlášky jsem musel lítat s hnisavou angínou 3 dny po Praze po vyšetřeních které šlo udělat u jednoho lékaře, ale ten měl přečerpaný jakýsi limit který sám velký Rath určil jako maximum co lékař smí udělat. Takže si mě pak přehazovali lékaři s vyčerpanými limity v půlce měsíce. S chutí bych mu za to osobně nejen nafackoval.

Nedopustíme novou kuponovou privatizaci českých nemocnic

Zato dopustí opětovné zestátnění všech nemocnic, hlavně těch kterým se samostatně začalo dařit a přes všechny klacky které jsou jim házeny pod nohy jsou v černých číslech.

Nedopustíme zrušení Zákoníku práce a neomezenou možnost okamžité výpovědi

Zrušit zákoník práce je nesmysl a ohánět se tím že ho nenechají zrušit tudíž ještě větší. Okamžitá výpověď je mnohem zajímavější, v USA mají výpovědní dobu 2 týdny. K čemu to vede, nejen že zaměstnavatelé s vámi mohou ukončit rychleji pracovní poměr (což je stejně lepší než ty 3 měsíce být v práci a nedostat za ně výplatu), ale také to, že se můžete mnohem rychleji dostat na lépe placené místo s lepšími podmínkami. Také to způsobuje větší dynamiku pracovního trhu. Holt sázka na lenost a pohodlnost se asi vyplácí.

Nedopustíme zrušení minimální mzdy a zaměstnání i za 3000

Skvěle, takže i práce které nemají šanci aby pokryly větší náklady na pracovníka budeme dál řešit načerno a k tomu pobírat velkorysé a štědré sociální dávky. Místo abych lidi motivovali pracovat dáme minimální mzdu na úroveň sociálních dávek, nebo raději sociální dávky ještě o něco víc a» si lidi co nechtějí pracovat nežijí tak špatně.

Nedopustíme školné

Další bod který je mi trnem v oku, ze dvou důvodů. Školné se platí, platí se na státních vysokých školách při překročení délky studia, platí se na spousta peněz za věci spojené se studiem.Druhý důvod je, že pokud si člověk studia alespoň částečně musí platit víc se snaží a váží si svého vzdělání. Školy pak mají více peněz na rozvojové programy, výměny do ciziny, podporu mimořádně nadaných studentů. 

Nedopustíme skokovou deregulaci nájemného

Takže radši budeme dál dotovat těch pár š»astnějších jednotlivců tím, že zaplatíme víc na tržním nájemném a ještě všichni na daních zaplatíme prohrané soudy ČR versus majitelé domů. Takže vlastně zaplatíme minimálně dvakrát něco za někoho jiného a ten se bude ještě vztekat že mu saháme na jeho výhody. Taky bych chtěl bydlet skoro zadarmo.

Nedopustíme rovný důchod na nízké úrovni

Takže dopustí nerovný důchod kdy některý bude na nízké úrovni a všichni politici ho budou mít na úrovni dostatečně vysoké nebo jak? Protože na vysoké úrovni bez reformy důchody nebudou nakonec vůbec natož na nějaké úrovni. Mimochodem co budeme dělat až bude polovina lidí v důchodu a druhá bude v administrativě? Kdo bude na ty důchody vydělávat?

Nedopustíme amnestii tunelářům

Nevšiml jsem si, že by někdo propagoval jakoukoliv amnestii natož tunelářů. Zato jsem si všiml kolik korupčních skandálů se rojí kolem všech vlád ČSSD.

 Jak to tak vidím tenhle seznam nemůže být snad ani špatně míněný vtip. Hezké číst co všechno prý nedopustí. Ale mě by zajímalo co dopustili, proč každou hodinu platí ČR 3 miliony korun za úroky z dluhu, proč ten dluh ještě navyšuje v době ekonomického růstu, místo aby vytvářela rezervy na období útlumu a splácela dluhy. Proč zavádí další daně a sociální dávky.

Jen doufám, že lidi v naší zemi mají aspoň trochu rozumu a nedopustí, aby tito lidé vedli náš stát v budoucnosti dál.

 Ještě jsem neměl čas tu zprovoznit diskuzní příspěvky, tak pro diskuzi prosím použijte toto forum http://forum.hry24.com  a v něm sekci obecné dotazy a připomínky.

Komentáře   

Guest
-1 #1 Guest 2008-04-27 18:02
Mohu jen souhlasit, prostě čSSD (socani, jak se jim lichotivě říká) spoléhají jen na lidskou (čecháčkovskou) závist a na to, že ti co neznají nic, než zaměstnanecké jistoty o ně za žádnou cenu nechtějí nechat připravit.
+ různými úplatky typu: minimální mzda, nemožnost zaměstnance propustit, pastelkovným atd. si \"kupují\" voličské hlasy. Je to prostě parodie na demokracii.
mohu doporučit tento článek:
ePortál - Volby jsou nespravedlivé (www.eportal.cz/Articles/1746-volby-jsou-nespravedlive.aspx)
nejsem jeho autorem, ale myslím, že v něm je dost pravdy. To ale čSSD nikdy nedopustí, protože by přišla o hlasy a tedy i koryta...
Guest
+1 #2 Guest 2010-04-01 10:17
No, jsme skoro o 4 roky dále a jak to dopadlo? Rovná daň není až tak rovná, poplatky byly a nebyly...vlastn ě žádná strana nesplnila žádnou věc na 100%...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit