loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

5. kvě 2014

Z deníku otce: Všude krém sudokrém

vsude-krem-sudokrem-introTýden ubýhá ve stylu léčíme oči a rýmu a do toho začínám marodit i já. Víkend tak ve Slatiňanech u rodičů proležím v posteli, ale Staník tam má sestřenky, takže řádí a lumpačí. Navíc se naučil říkat čau. Takže ležíme v posteli, Staník přijde v pyžamu, koukne na maminku a povídá "čau". Takhle napsané to tak nevyzní, ale naživo je to boží.

Po víkendu z kterého si kromě "čau" pamatuju hlavně peřinu a pastilky do krku dorazíme domů, vykoupeme to naše zvíře a jde se spát. Ale to probuzení! Jako on teda nějak běhal kolem s nočníkem a něco říkal. Maminka byla tak hotová, že dokonce ani na tohle nereagovala. Přitom když Staník rachotí nočníkem obvykle poskočí jak trefená elektrickým proudem, dloubne do mě a řekne, dej ho na nočník já nemám čočky. Takže pak já obvykle dotápu k nočníku a dám ho na něj. No ale dloubnutí nebylo, takže nočník rachotil, ale ne dost aby mě vzbudil.

Ovšem následné "STANÍKU, COS TO ZAS PROVED!", zvolané kousek od mého ucha mě probírá zcela neomylně. Ne, kdepak, žádná fekální historka, to jen Staník pá skoro celý zadek pyžama napatlaný sudokrémem, pro neznalé bílý krém proti opruzeninám, a ten krém je kromě pyžama taky na maminčině polštáři, na peřině, na prostěradle prostě kdekoliv kde se Staník posadil, nebo otřel. A kdyby jen to, v dětském pokoji je bílá půlka podlahy. No potěš! Cos to vyváděl ty lumpe?

Koukám na něj, u zadečku nějak plná plínka, že by? No jasně, v plíně je tak nasr... nakaděno, že už mu plandá skoro u kolen, obsah už se lehce začíná převalovat do pyžámka a po rozbalení .... no to je nadělení že o něm nechcete ani vyprávět. Ale tím se to vysvětluje, ten náš malej poklad, když viděl že ho nedáme na nočník a že už má plnou plínku, se rozhodl, že nás nebude budit a přebalí se sám. A protože si neumí sundat pyžamo a vyměnit plýnku, chce se mi říct naštěstí, když jsem viděl její obsah, tak se alespoň namazal sudokrémem kam až dosáhnul. Chápejte, za tuhle bílou spoušť ho nemůžete hubovat, kdepak, musíte ho pochválit jaký je šikula a u toho tajně doufat, že to hned tak znova neudělá.

vsude-krem-sudokremAbrakadabra ... a jestli levá ruka nevyčaruje hvezdičky, tak pravá s pěstí je zařídí zcela zaručeně.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit