loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

27. únor 2014

Z deníku otce: V Zoo

v-narozeninove-zoo-introTo jsme si takhle v neděli vyrazili se Staníkem do Zoo. Tedy aby bylo jasno, maminka zůstala doma, aby měla trochu klidu. To klidu, znamená trochu klidu na práci, jak jinak.

Den vypadal celkem pošmourně oproti krásnému sobotnímu dni předtím. To proto, že v sobotu jsme to nestihli a když už konečně vyrazíme, tak na nás počasí udělá túdle. Jenže ono pro návštěvu pražské Zoo to není zase tak špatné. Horší počasí znamená míň lidí a kdyby bylo hodně zle, může se vždycky zalézt někam do pavilonů. Konec konců v zimním období je tam stejně velká část zvířat.

Co jsem ovšem netušil, že jsme si šťastnou náhodou vybrali den, kdy slonní slečna Sita a orangutaní slečna Diri měly narozeniny. A tak se to slavilo ve velkém stylu. To znamenalo parádní dort pro slony a dobroty s překvapením pro orangutany. Taky to znamenalo takovou střední tlačenici, spoustu fotografů a kameramanů a u výběhu orangutanů díky těmto lovcům bezezbraní taky nemožnost dětí s rodiči něco vidět, protože jediná malá místa na pozorování obsadila televize a fotografové novinových plátků. Ještěže jsem tam nebyl za focením, takže jsem k těm "zlým" fotografům tentokrát nepatřil.

A jak aktuálně vypadá návštěva Zoo se Staníkem? Dítko je napláclé na skle nebo u výběhu, nechce se ani za nic hnout, ukazuje dokola na zvíře a kochá se. Jakýkoliv pokus o posun k dalším zvířatům je nejprve razantně odmítaný slovy "ne, ne, ne". Pak při větší snaze o posun vzteklým ne s hrdelními zvuky, které to naše lumpačisko používá jen hodně vyjímečně k vyjádření extrémního odporu. Následuje odnos v náručí za hlasitého řevu, aby ostatní viděli jaký je ten táta tyran a nelida. Stačí pár desítek metrů k dalšímu výběhu, Staník udělá jůůů, naplácne se na další sklo a zase si můžeme počkat, nebo obsolvovat odporující vztekle řvací kolečko. Jedno zvíře neomrzí dřív jak za 20 minut, ovšem nesmí jít o oblíbence, tam jsem s ním čas omrzení dosáhnout nedokázal. Zatím jasné hity jsou žirafy ve Staníkově žargonu "žíáá" a sloni, pro které má dva výrazy "šeta" nebo "šíba", jak se ovšem liší a kdy který proč používá je mi stále záhadou.

v-narozeninove-zooJůůůů, žiááá

Komentáře   

Happy
0 #1 Happy 2014-03-25 22:51
Chich, to znám... pokud člověk nespěchá, nechala bych dítko vykoukat do sytosti... tak prostě uvidíte 3 zvířata, ale dítě bude totálně nabažený... pro dospěláka někdy opruz, ale na druhou stranu není se čemu divit... nás v zoo maximálně zaujala vodní cesta (v létě), takže polovinu času jsme strávili mácháním ve vodě... hlavní jsou happy děti, kvůli tomu tam jdeme...

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit