loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

24. listopad 2013

Z deníku otce: Tohle jíst nebudu

tohle-jist-nebudu-introStaník se rozhodl, že už se jako hodné dítko se správnými stravovacími návyky choval dost dlouho. A tak začal zlobit u večeří i obědů. Pokud nejde o nějaké extrémně oblíbené jídlo, jako třeba boloňské špagety, tak se vzteká a nechce jíst.

Probíhá to to asi takhle, uáááá, ale no tak dej si, je to taková dobrota. Třísk do lžíce! Jídlo je na stole rodičích a na podlaze. Uáááá! Ne to není Staník, to je maminka. Uááá, proč já tu podlahu vytírala! Bum, to Staník vztekle bouchne rukou do stolu. Jez! Třísk. Tak co nespadlo do okolí doteď, to tam spadlo teď. Grr. Ti říkám jíst budeš. Ham! Uáááá! .... ech, takže hezky pro tablet a pustit Gangnam style, Ňam, ňam a už jede. No občas zkusíme i jinou hudbu, ale pokud mu jídlo opravdu nejede, je jen jeden způsob jak ho do něj natlačit. Gangam!

A tak do něj natlačíme co jde a konečně si sedneme k jídlu. Jenže, co to Staník nevidí, rodiče mají jídlo? Ňam, ňam, začne se ozývat zpoza stolu. A už je vedle židla pusa otevřená dokořán. Najednou baští jakoby se nechumelilo a bez gangamu. No jasně, co naplat, že to je to samé jídlo. Jednak to mají rodiče určitě lepší a navíc přece je nenechám v klidu najíst. A tak obědvám to co mi Staník z mé porce nechá. Obvykle funguje ještě jedna finta. Dám na stůl jeho jídlo a svoje, a jakmile začně odmítat svojí baštu, krmím ho ze svého talíře, buď opravdu nebo fiktivně a pak dosypu jeho jídlo k sobě. No hlavní je, že je Staník najedený, může do postele a my si konečně můžeme odpočinout. ...cože řekl jsem odpočinout? Ale kdepak, my se konečně můžeme vrhnout na úklid po Staníkovi a v té chvilce klidu zkusit udělat nějakou tu práci.

To tedy platí pokud uspává mamínka. Pokud uspávám po obědě já, tak Staník mi leze po hlavě a řádí, případně usíná tak dlouho, až usnu jako první a místo práce v klidu máme se Staníkem společnou siestu.

tohle-jist-nebuduTak co táto? Jdeme už konečně ven?

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit