loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

4. kvě 2014

Z deníku otce: Rybičky plavou

rybicky-plavou-introMusí to z posledních zápisků vypadat, jako že to není poslední dobou s prckem žádná zábava. Chyba lávky. O legraci je stále postaráno.

Třeba když víme, že maminka nerada uklízí písek na chodbě, dojdeme se Staníkem na pískoviště. Staník si v rámci hraní lehne na břicho a zkouší nad sebe naházet co největší množství písku. Pak se rozhodne, že u klouzačky je lepší písek než v pískovišti. Začne ho přenášet a na konci ho hází zvesele do pískoviště, nejlépe přes svojí hlavu. Jak to přesně dělá nevím, ale znamená to, že si vždycky doneseme takové malé pískoviště domů. Je úplně jedno, jestli se oprašujeme a vysypáváme boty před domem. Stejně když se zují botičky doma, objeví se spousta písku na hraní. Při odchodu kamkoliv z bytu pak obouvání znamená, že se opět objeví písek v botách, co tam dřív nebyl. Trochu mám podezření, že jsme koupili botičky z pohádky, jen místo hrnečku vař se s nimi kouzlí příkazem botičko syp. A botička sype a sype, maminka šílí, tatínek dělá že tam není a Staníček se chechtá od ucha k uchu.

Nejlepší odpískování je samozřejmě koupání. Posledních několik koupání, se musím koupat se Staníkem. Párkrát jsem se s ním koupal a od té doby když ho dám do vany, přesune se na druhou stranu, plácne do vody směrem k prázdné půlce a pronese "táta, sem". Tak jsem se tuhle rovnou nahrnul k němu s tím, že maminka mezitím připraví Staníkovi krupičku. Byla zrovna náhodou večer doma. Tak si tak sedím ve vaně, Staník stojí u mě a skládá si na zeď vany vodolepky. Když najednou koukám, co mu to plandá u zadku? Hovno! Ale co hovno, to byl snad kus ocasu plandajícího ke kolenům. A než jsem se nadechnul abych něco vykřikl ... PLESK! Spadlo do vody. Jenže to nemůže být takové to hovínko, co spadne do vody a dělá plavajzníka o kterém se pak se smíchem vypráví u piva. Ne to ne. To já musím mít mnohem větší kliku. Hovno se ve chvíli dopadu na vodní hladinu roztříští na milion kousků, takže je naprosto, ale naprosto všude. Luckóoooo, pomooooc. Volám a vstávám z toho nadělení, Staník stojí dál jak stál a kouká co proboha plaším. V tom rozráží dveře Lucka, a se slovy co se děje, vidí jak já se snažím štítivě stát ve vaně jen na špičkách palců u nohou. Což mi samozřejmě nejde, v baletu jsem nikdy nevynikal, takže jsem v tom až po kotníky. Do toho Staník říká fuj a jde k druhému konci vany. Lucka se pomalu válí na zemi smíchy a já povídám. Nech toho chechtání a přines něco čím to vylovíme. No když se mi maminka dostatečně nasměje, tak přináší nočník s lopatičkou na písek, že to tedy jako po kouskách vylovím. A do toho ten náš malý "poklad" otočí hlavu, koukne na celou tu vanu plnou kousků plovoucích hoven a s dětským nadšením rozzářeně pronese "rybičky ... plavou". Takže Lucka se zase válí smíchy a já mám co dělat, abych smíchy nevysypal zpátky do vany obsah na lopatičky. Nakonec je vana "vylopatičkována", vypuštěna, napuštěna a můžeme se umýt. Hlavu? No dneska radši sprchou. A pro příště Staníku, žádné rybičky!

rybicky-plavouNakupování bot mě tuze unavilo, tak si mě maminko odnes do auta.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit