loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

10. červenec 2012

Z deníku otce: První koupání aneb lumpárny pokračují

prvni-koupani-introPrvní koupání, aneb lumpárny pokračují. Dnešní den jsme započali úspěšně! Při přebalování nám plena vykrývá pokusy o zlití rodičů čůránky, takže mimino vs. rodiče 0:1. Den se opět šine ve smyslu přežít horko, ale odpoledne nás čeká zábavnější část.

První domácí koupání. Máme jakousi pěnovou podložku/vaničku a prý to v ní jde samo. No ehm ... při rozbalování na mě vybafne kromě koupací podložky jakýsi popruh a puntíky na nalepení? Cože? A to se má pak dát jako pod vodu nebo co? Návod samozřejmě přibalen není. Jakožto zodpovědný otec googluji jak to teda má být, k čemu jsou ty lepící puntíky se mi zjistit nepodařilo (asi kdybychom nechtěli koupat ve vaně,ale pokládali to na nábytek či co). Nicméně popruh je prý pro omotání kolem, aby asi mimino nevypadlo z vaničky ven do vany nebo co ... inu výrobek je americký a ti musí dát i do návodu u auta, že za jízdy nemáte opustit místo s volantem. Takže tenhle bezpečnostní pás taky odhazuji v dál. A teď už je za pomoci kačenky (to je náš vodní teploměr) napouštím vanu a dávám se do koupání.

Malému se to moc nelíbí, ještě na tom budu muset ohledně zábavnosti zapracovat. Máme umyto, Lucka nese velkou plenu jako osušku a co nám malý lump neudělá? No ovšem počůrá osušku, mě, Lucku a ještě kus vany a zdi. Skóre mimino vs. rodiče se tím vyrovnává na 1:1. Nevadí, šup s ním znova do vaničky, omýt a tentokrát do osušky s čůrokrytem (to je takový úchop aby počůral osušku, ale ne rodiče a vše okolo). Pěkně namažeme celého olejíčkem, očička nakapeme, pupeční pahýlek dezinfikujeme, plenku dáme, dupačky oblečeme a co se nestane? ... těžko to popsat slovy, ale rodiče jiných dětí to budou znát asi pod něčím jako "prdožblouchočvachtokák" ... ano, po tom co se s ním člověk piplá a vypucovaného a navoněného ho dokončí, tak naprosto zvrátí situaci. Skóre mimino vs. rodiče 2:1. A na tohle já už nemám, pěkne si v tom zůstane do příštího přebalování, beztak by nás ten uličník chtěl při snaze přebalit ho do čistého zase počůrat a pokakat zároveň. Fotka je chvilku po tom veselém zvuku do plínky ... výraz hovoří jasně, "To jsem vám to dneska zase nandal milí rodičové".

prvni-koupani
To jsem vám to zase nandal milí rodičové

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit