loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

12. červenec 2012

Z deníku otce: Nikdy neměň plenky po kojení

nikdy-nemen-plenku-po-kojeni-introDůležitá poznámka: Nikdy neměň plenky po kojení! Rozhodně ne těsně po nakojení! Když večer sedím u počítače a slyším od postýlky rachot kanonády, říkám si to zase bude pohroma. Ale je před spaním, přebalovali jsme před chvílí, není proč s výměnou spěchat.

Odchod do postele se mi díky pití Pepsi trochu protáhne, jsem nějak moc čilý a tak, když se konečně kolem druhé hodiny ranní chystám k ulehnutí, je akorát čas toho našeho hladovce nakojit. Pomáhám Lucce s položením mimina na kojící polštář a po nasycení ho mám dát odříhnout a do postýlky. Jenže ouha, kofein působí a já si říkám, že když nejsem unavený je to ideální chvíle, abych Staníka přebalil. Nebude muset spát celou noc v zaprděných plenkách a ze mě nebude div otec roku. Velká chyba! Ale zkušenosti na rodiče přichází zdá se většinou formou různě odstupňovaných pohrom :).

Přebalování zvládám hravě, několikadenní trénink je znát, propriety připraveny během chvilky, rozepnout patentky a plenka je dole coby dup. Jasně, hnědý poklad pečlivě uložen dle očekávání. Jakmile je zadeček zase čistý, přikládám krycí hadrovou plínku, kdepak na mě s čurajícím vodotryskem ;), připravuju si čistou plínku a těším se na měkou postel. V tom se ozve ten zvuk, který v tuhle chvíli opravdu nechci slyšet. Ano hádáte správně ... "prdožblouchtočvachtokák" ... ale ne! Zesraná je hadrová plínka i jednorázová podložka pod ní. Hlavně, že dupačky jsou čisté. Abych to hned napravoval? Tak takové trdlo zase nejsem, tohle mazlavé nadělení nechodí nikdy osamotě ... a už je to tady ... prd prd šplouch, přikládáme na hromádku. Já se tam snad ani nechci podívat ... a znova ... šmarjá, kolik toho zase bude. Výbuch mokré sopky zdá se odeznívá, no tohle ještě nějak zvládnu. Stačí mrně posunout kousek výš, vlhčené ubrousky mám nic s čím by se chlap nepopral ... jenže on ještě není konec. A ten závěrečný prdošplouch ten se mu teda povedl. Ech, že já se do toho pouštěl. Lucka totálně utahaná v posteli na mou snahu o přivolání pomoci jen sotva dostane přes rty: "Když sis to přebalování takhle vymyslel tak si to taky zvládni, já jsem hotová". Prima, takže jsem na to sám, hlavně aby mě v tom nezačal ťapkat nožičkama, NE, nemel se! Uf to bylo o fous, jak tě sakra udržet, mám jen dvě ruce. Hlavně držet dupačky od té spouště, teď ještě vlhčené kapesníčky abych ... říkal jsem nemel se ... paráda tak to můžeme rovnou do sprchy.

Je to ještě malé miminko, takže jedna ruka opatrně vzadu pod hlavičku a druhá ... ano pod posraný zadeček. Vystresovaný z toho jak jsem se snažil všechno udržet na přebalovacím pultu, tohle támhle, sem nekopej, ať to nesteče do postýlky a nespadne do koberec končí tím, že držím prcka na vanou a přemýšlím, kde vezmu třetí ruku, kterou bych vzal sprchu a čtvrtou ruku, kterou bych šteloval teplotu vody. Na teplotu vody je mimino dost citlivé. Luckooooo ... "Promiň nemůžu, spím, poraď si sám". Sakra mysli ... JASNĚ úchop na tygříka, držet budu jednou rukou, druhou připravím vodu a osprchuju ho, paráda. No jo, jenže jak přendat na zádech ležící mimino v rukou do polohy tygříka? (Pro neznalé, tygřík je mimino ležící břichem na předloktí, hlava u lokte, kouká dolů, vy ho držíte za zadní nohu a částečně za zadek a máte jednu ruku volnou.) V hlavě mám prázdno, nacvičené pohyby se vypařili a já stojím s křičícím dítětem jak solný sloup. Po pár sekundách mírného zoufalství to nějak zvládám, prcek je na tygříka a já se můžu pustit do sprchovacích procedur. Vode teče, prcek vřeští, já si libuju jak jsem šikovnej, že to bravurně zvládám ... SAKRA, ale do čeho ho teď mám utřít ?!? Osuška je vedle v pokoji. Luckoooo, poooomoooc! I zželelo se matce dítka s otcem, síla se jí vrátila, za maličkou chvíli poté, s osuškou se zjevila. Nicméně ten rošťák ještě stihnul počůrat mou ruku, osušku, vanu a zeď. Takže znova pod sprchu.

Nakonec mám dítko osušené, oplenkované, oblečené v postýlce nachystané a já si při máchání pokakané plíny říkám: "Už nikdy, ale opravdu nikdy nepřebaluj dítě těsně po tom co se nakojí!!!"

nikdy-nemen-plenku-po-kojeni
Po kakání se mi zdají ty nejhezčí sny

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit