loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

20. leden 2014

Z deníku otce: Na vodítku

na-voditku-introTenhle týden měl Staník takové vodící období. Nejdřív jsme se stavili za babičkou v Hostivaři. Ta vzala ven kromě tety Anetky taky "trhače" Ramba, takže Staník trucující poslední dny při venkovních procházkách měl motivaci ťapkat.

Hlavně v tu chvíli, kdy jsme mu dali do ruky vodítko a čivava vyrazila kupředu. Staník s úsměvem od ucha k uchu a výrazem největšího hrdopyšníka vyrazil za čivavou. Důležitě držel natahovací vodítko, zpola běžel a z půlky popotahován silou čivaví, obešel skoro půl školky. Asi nejroztomilejší byla chvíle, kdy kvůli očichávání se s dalším psem, ne nemyslím, že by někoho očichával Staník, pořád mám na mysli tu čivavu, tak jsme mu psa odepnuli z vodítka. V tu ránu hned přiběhl s vodítkem v ruce s napůl zkroušeným a napůl důrazným výrazem "hhhhe" ukazoval, že má sice vodítko, ale na druhém konci mu chybí pes.

O víkendu jsme pak u druhé babičky ve Slatiňanech vyrazili na procházku s maximálním vybavením. To obnášelo 2 kočárky, pro Staníka a jeho sestřenku Stellinku. Dále jedna odstrkovací motorka, maminka, babička a pes. Jo a taky tatínek. Po chvíli našemu malému členovi "hell angels" došla chuť se dál odstrkovat. To bylo asi o půl hodiny později a 50 metrů dále než jsme vyšli. I vzal jsem mu motorku, dal mu do ruky vodítko Míši. To je panečku proti čivavě jiný kalibr, protože australský ovčák je australský ovčák a jeho vodítko má tloušťku řidítek Staníkovi motorky. Takže dostal vodítko, táta ho nenápadně jistil, aby nám pes nevláčel kluka cestou necestou a dalších skoro 100 metrů jsme ušli už za nějakých 10 minut.

No a pak už byl zbytek procházky tak nějak ve stylu, Staníka se nesnažit vyndávat z kočárku, motorku se naopak snažit na jednom z kočárků udržet a do toho zkusmo dát psa jako tažné zvíře před kočárek, ať se potrénuje na sáňky. Co kdyby letos přeci jen něco nasněžilo. Tedy to byl nápad s tím psem! Každou chvíli kočárek strhávaný do strany, protože místo tažení se konalo čmuchání ve škarpách, kupředu táhnul jen chvilku a do kopce se mi na to úplně vybodnul. No nevím nevím, na ty sáňky máme tedy ve výcviku ještě co dohánět.

na-voditkuKrtku, ty jsi koukám pěkně vyžraný, takhle se do kalhot s kapsami určitě nevejdeš!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit