loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

21. únor 2014

Z deníku otce: Na svatbě

na-svatbe-introLetos mi začala sezóna svatebního fotografa celkem brzo. A protože šlo o focení svatby naší kamarádky, účastnila se svatby i Lucka se Staníkem. Což byl z fotografického hlediska trošku oříšek.

Jakmile jsem totiž někde jako fotograf, Staník chce být u mě, dožaduje se mojí pozornosti a ideálně abych ho pořád nosil. No a když už si nechá nějak vysvětlit, že má zůstat jen s maminkou protože tatínek musí pracovat, tak stejně dělá neplechu. Takže kromě starosti o nepromeškání všech důležitých svatebních okamžiků ještě po očku kontrolovat to naše malé torpédo.

Ve chvíli kdy začal svatební obřad, došlo tomu našemu zlobidlu, že se strááášně nudí. Takže jednak chtěl běhat po celém obřadním sále, ale hlavně držení bez pohybu komentoval dost nevrlými zvuky. Nějaké pšššt ať si prý maminka strčí za klobouk. No co naplat, musela odejít za dveře, aby vážnost obřadu nebyla narušena za únosnou mez. Naštěstí za dveřmi stojící úřednice řekli Lucce ať jim ho tam nechá, že to je v pohodě. V tu chvíli Staník začal lítat po přípravné místnosti a kancelářích, na všechny důležitě gestikulovat prstíkem před pusou a děláním hlasitého "pšššt". Ať je jako na tu svatbu klid! Rošťák jeden!

Po obřadu jde s maminkou přát novomanželům, "nenene" povídá a frnk hrát na schovku za stolkem pro oddávající. Společné focení sice ještě narušila Staníkova snaha vydat se přes náves za kachnami v požární nádrži a snahou nespolupracovat při pokynech "koukněte se na mě a úsměv". Jenže finta! Kolem jel autobus, takže stačilo počkat až bude ve správné fázi Staníkova zájmu a ostatním jen říct "ted!" :). Při obědě už to byla pohoda, protože jednak měl velkou porci jídla a ještě ujídal oběma rodičům, ale hlavně tam měl zábavu s obsluhou. Takže jen se chvíli nedíváme a už sedí na dětském stolečku, kouká přes sklo na kuchaře a dělá na něj dlaní čau. O chvíli později ještě dostal malou českou vlaječku, kterou vehementně mával kolem. No a já mohl v klidu dofotit zbytek svatby.

na-svatbePopřát novomanželům? Nenene ... baf!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit