loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

13. leden 2014

Z deníku otce: Koupací hry

koupaci-hry-introKdyž dostal Staník od Ježíška pod stromečkem plastový parníček, byla to ta nejrychleji odložená a nejmíň zajímavá věc, které se v dárkovém balíčku mohla objevit. Dokonce ani první koupání nezměnilo loďku v něco zajímavého, prostě další krám, kterým Staník mrskne do vody a v tu chvíli se mu přestává věnovat.

Stačilo ale několik koupání a už je z parníčku jedna z nejoblíbenějších vodních hraček. Sedí ve vaně, jezdí parníčkem a dělá "ššššš". Ovšem je to jen malé zpestření našich vodohrátek. Obvyklý postup je, že ještě než je Staník ve vaně, už v ní má naházenou většinu hraček z okraje vany. Ty které tam nestihne hodit předtím, dohází jakmile je postavený do vany. No a pak už záleží na konkrétní konstalaci a množství pěny. Protože stále brečí, když se mu myje hlava a zatím jsem nevymyslel jak ho zabavit, aby ho to bavilo stejně jako dřív, tak zkrátka odbydeme umytí hlavy co nejrychleji, aby řev byl co nejkratší. Moje snaha, aby bral sprchu sám do ruky a trochu si na ní zvykal, sice končí hurónským smíchem a menší potopou v koupelně, na mytí hlavy to ale nic nemění.

Další prima zábavou je hledání gumových rybek v pěně. Po chvíli často hra pokračuje vyskládáváním rybek na kraj vany následované jejich házením po tatínkovi. Přes hubování a zakazování tahle hra pokračuje obvykle do doby než je tatínek celý mokrý, nebo dostane rybou do oka a musí zvýšit hlas. Pak už obvykle rybičky nelétají. Pak totiž létají kelímky a ty jsou často z půlky plné vody. Následuje ještě větší hubování kombinované se Staníkovým chechtáním a nejhorší je když do toho všeho přijde maminka. Ta totiž začne lamentovat, že je mokrá celá podlaha kterou půl dne předtím vytírala. Obvykle totiž koupání vyjde přesně na den, kdy maminka umyje koupelnu a po našich vodohrátkách se takové pucování zdá docela marné a zbytečné.

Při koupání ještě lumpík přidal posledně další vylepšení hry a to, zabav tatínka nějakou hozenou hračkou a když se nedívá rychle obličejem do pěny. Čím větší vousy z pěny, tím větší legrace. Jo a když táta nedává pozor, honem naházet co nejvíc šamponů a sprchových gelů do vody, to se tátovi taky moc nelíbí, takže o další zábavu je pak postaráno. Takže teď už jen pořádně zacákat rukama, zavztekat si, že nechci z vody, pak se nechat milostivě odnést a maminku poslat na další vytírání koupelny, protože tatínek to prý nikdy pořádně neutře. Jako by ta voda měla nožičky, vždyť se časem stejně sama odpaří ne?

koupaci-hryChachá, tuhle rybu jsi říkal ať už po tobě neházím? Tumáš!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit