loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

23. prosinec 2013

Z deníku otce: Když dámy tančí

kdyz-damy-tanci-introStaník si doma vymyslel několik nových her. První je přesouvání židlí v místnosti., Obvykle je všechny přesune do jednoho místa a seřadí je pěkně za sebou, jako když dělá řady z autíček.

Do toho otevře skříňku v kuchyni, vytahá z ní různé plastové misky a víčka a pozor, novinka, otevře šuplíky a vyndá prkýnka, struhadlo, cedník, odměrku a další předměty, které si rozestaví pěkně po podlaze. No a když se zadaří, tak to pak poskládá i zpátky, sice jinak než původně, ale obvykle alespoň do šuplíku.

Se spaním se to "výrazně zlepšilo". Otevřu mu bok postýlky a řeknu mu, jdeme dělat hají. Načež se na mě usměje, vleze do postýlky ... vyndá si odtamtud pandu, popadne ho, vleze s ním do naší postele, přitulí se k medvědovi a významně na mě koukne, jestli ho tedy jako přikryju, že on už by vážně rád spal. Pokusy o násilné vložení do jeho postýlky končí obvykle řevem, uspáváním, dalším řevem, zakonečené tím, že stejně spokojeně usíná na mé půlce postele s pandou proklatě nízko u pasu.

Z pobytu u babičky s dědou si přivezl významně rozšířenou slovní zásobu, už umí říct "tůň" a kdybyste nevěděli, co to je, tak napovím, dělá "ijá". Aááá modří už vědí, je to kůň! Bravurně taky řiká děda, ovšem s intonací "DěDááá", které zní jak Jedi (čti džedáj) z hvězdných válek. No a hlavně se naučil množná čísla. Takže "ptá" je jeden pták, zatímco "ptá, ptá" je hodně ptáků. Při procházce po ulici tak vidíme "au", tedy auto, nebo "au, au" což je řada aut. Vyslovenou třešničkou na dortu u nového slovníku je, že se ze mě stal "mamí". A to i když umí táta a táto, tedy alespoň to uměl. Jenže teď když něco chce tak přiběhne ke mě nebo k mamince  a řekne "mamííí". Zdá se, že ne vždy je to oslovení, ale občas to v kontextu znamená spíš, vezmi to do ruky a pojď si hrát. Tahle jazyková hříčka je zatím ve fázi zkoumání, protože oslovení "táto" nebo "táta" se mi líbilo o dost víc než "mamí" :).

V středu jsme se ještě mamince v rámci focení vetřeli na Ladies Dance night. Kromě focení jsem si se Staníkem užil rozcvičku při běhání po fitku a vylejzání a slejzání všech schodů, co tam mají. Nicméně si zaslouží pochvalu, protože skoro celou hodinu a půl vydržel v klidu koukat jak se cvičí zumba v tanečních šatech a jen sem tam z nudy olizoval zrcadlo, nebo vytahoval cvičební gumičky. No a za odměnu pak mohl spát večer s rodiči v posteli ... ehm, ne že by to s tou postelí dopadlo při jeho případném zlobení jinak.

kdyz-damy-tanciKdepak zrcadlo, podle mě je to skvělé olizovadlo. Koukej jsme tu na to dva úplně stejní kluci.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit