loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

17. červenec 2012

Z deníku otce: Kanavit

kanavit-introPůvodně to vypadalo, že další zápisek bude souhrn za dva dny, protože se skoro celý den nedělo nic mimořádného. Tedy kromě toho, že nám konečně odpadnul pahýlek po pupečníkové šňůře.

"Sláva", zajásali jsme. Ono se to s tím pupečním pahýlkem má totiž tak, v porodnici se nás asi třetí den ptali jestli chceme zbytek pupečníku odstřihnout nebo nechat samovolně odpadnout. Jednohlasně jsme řekli, že nechat přirozeně odpadnout. Reakce nastartovaná představami o přirozeném porodu, o tom jak příroda měla mnoho tisíc let, aby to správně všechno zařídila a vlastně dost na tom, že porod nebyl podle našich představ. No jo, ale jak jsme zpětně zjistili, ani jeden z nás nevěděl jaké má odstřihnutí versus odpadnutí pro a proti. A co je lepší, prostě jsme byli tak zblbí, že jsme se na to ani v porodnici nezeptali a rovnou jsme vystřelili "na přírodno" a hurá na stromy. Že to možná nebyla až tak ideální volba se začalo projevovat o pár dní později, kdy nám pahýlek z jedné strany uschnul, z druhé ne, svorka přidělaná od porodu vadila při každém přebalování a pak to i vypadalo jestli se nám netvoří nějaký hnis nebo zánět. Takže lihování, později mastička a starost jestli nebudeme muset s pupíkem k doktorovi ... přeci jen nejcitlivější věc u mimina po porodu a ideální místo pro vstup infekce. Když tedy ráno pupečník odpadl byla to velká úleva. Jo a je tam pupík, žádný šroubek :). (Ti co znají pohádku o princi, co měl místo pupíku šroubek vědí, ostatní si nastudují za domácí úkol ;)

Den by pokračoval ospale, deštivě a poklidně, kdybychom nevyrazili na úřad práce pro rodičovský příspěvek. Dlouho nás nic tak nerozčílilo. Na úřadě bylo asi 10 přepážek, z toho většina jen ohledně práce a jediná přepážka s dvěmi úřednicemi pro (a to jsem si zapsal): Příspěvek na dítě, Příspěvek na bydlení, Porodné, Rodičovský příspěvek, Dávky pěstounské péče a Pohřebné. Krásná ukázka efektivity práce státní aparatury. Jinde nás nevzali protože na formuláře nejsou vyškolené (takže pohoda a kafíčko) a všichni ostatní natlačení ve frontě, kde zvládali tempem cca 6 lidí za 2 hodiny. Byli jsme tam bez prcka a jen doufali, že než na nás dojde řada nezavolá nám babička, že se malej probral je hladovej a musíme jet zpátky. Je to asi takový státní filtr, aby všichni co sice mají nárok, ale nemají čas nebo náladu stát frontu pro pár korun prostě odešli. Nechci být nějak xenofobní, ale kromě nás a jedné paní za námi taky s miminkem, tam byli jen romové. Proti tomu bych nic neměl, kdyby tam šli s něčím konkrétním, ale oni si šli popovídat a poptat se na jakou další dávku by mohli mít nárok. Odposlechnuto z hovoru romské maminky s dítětem a její cca 20 letou "dcerou, příbuznou nevím" + nějaké další paní. "Představ si ona už 3 týdny nebere žádné peníze z dávek. Tak jsme přišli aby jí něco dali. Jak jsme dál slyšeli, holka už nestuduje, nepracuje, nic nedělá a na dávky by tedy mít žádný nárok už neměla. A tak jsme čekali než s paní za přepážkou prošla asi 15 formulářů, aby vyšťourali nějakou možnou dávku na něco. Samozřejmě my s předvyplněným, vytištěným formulářem jsme se nemohli objednat, že je Lucka po císaři a že máme dítě co potřebuje cca každé 2 hodiny nakojit ... nezájem.

No ale abych neměl ten dnešní zápis nekončil takhle naštvaně, nechal jsem si na konec další lumpárnu, co na náš Staníček zkusil a která vlastně rozhodla, že i dnešní den bude o čem napsat. Někdy kolem půlnoci, když bylo jasné, že se jde do hajan a nebude se dít nic mimořádného začala Lucka kojit. "Jé, nedali jsme mu dneska ty kapičky", povídá. Ano, jde o ten Kanavit z nadpisu. "Není problém, to ještě zvládnem", říkám a už běžím pro lžičku. Nejdřív stávkuje kapátko, Lucky nápad kapat to malému přímo do pusy dostává na frak ve chvíli, kdy jedna kapka na lžičku přeci jen dopadá a místo druhé tam vteče naráz proud odpovídající asi 5 kapkám. Takže vylít, omýt a znova ... 2 kapky se mi už daří, Lucka vyndá prtěti prso z pusy, že na lžičku odstříkne pár kapek mlíka a to mu nalejeme do pusy. Pěkně se nám to povede, lžičku mám připravenou a chci mu výslednou medicínu nalít do pusy. No co myslíte? Ten malej rošťák najednou dělá, že děsně spí a pusu drží zavřenou co nejvíc to jde. Do té doby se kojil o sto šest :). Zkoušíme prst, bradavku, všechno co mu normálně otevře pusinku během chvilečky. Nic! Ať mi nikdo neříká, že mimina nevědí co se kolem nic děje. A jak ostentativně špulí pusu, že on tedy rozhodně žádnou medicínu do sebe dát nenechá. Zabírá až finta položení na rameno jako na odkrnutí, pak teprve otevírá trošku pusu a šup tam s tím. A jako na truc to ani nezapije lokem mlíka. To asi abysme věděli, že příště už ani na tuhle fintu neskočí :)

kanavit
Bohužel, teď žádná medicínka nepůjde, já totiž najednou děsně moc spím :)

 

 

Komentáře   

Re4DeR
0 #1 Re4DeR 2013-06-08 19:48
technivcká:
(Ti co neznají pohádku o princi, co měl místo pupíku šroubek vědí si nastudují za domácí úkol ;)

chybí ti tam "ostatní" předpokládám :)
Stanislav Duben
0 #2 Stanislav Duben 2014-09-16 09:10
Re4DeR: jj vypadlo mi to tam, díky za připomínku. Opraveno.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit