loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

4. kvě 2014

Z deníku otce: Řidič autobusu

ridic-autobusu-introVyrazili jsme si na výstavu For Kids do Letňan, chtěli jsme se kouknout jestli nemají slevu na sedák na židli. No dopadlo to výborně. Slevu neměli, nakoupili jsme místo toho spoustu věcí co jsme původně nechtěli, ale máme z nich radost a Staník?

Toho až tak nezajímali nové kalhoty do deště, ani samolepky na zeď do pokoje, i když později je ocenil, ale byl nadšený ze souběžné výstavy For Pets. Naštěstí tam kromě krmiva a dalších neživých věcí měli i zvířátka. Takže pejsci, následně morčata a králíci to bylo terno. Dokonce do něj jedna paní od morčat vrazila a povalení mu kompenzovala tím, že mu morče vyndala z klece a nechala ho, aby si ho mohl pohladit. Lucka mě při tom dloubala do žeber, protože moje reakce na otázku paní "Tak co na něj říkáš, líbí se ti?", jsem tiše komentoval slovy "No já nevím, mě to přijde na kilo hrozně drahé maso". A kdyby se nakonec neobjevila klícka s malými slepicemi, tak jsme mohli i poklidně odejít. Jenže jak Staník zahlédnul slepice, tak to si u nich sednul na bobek, pořád radosně výskal "koko" a "slepice" a nechtěl se hnout. Následné snahy o odvedení za ruku, odnos v náručí, nebo odchod s dítětem za krkem na koníčka způsobil takový řev a tklivý herecký projev, že na nás ostatní návštěvníci koukali s pohoršením a ti snaživější už hledali číslo na linku bezpečí. To jsou přesně ty chvíle, kdy poznáte že jsou okolo vás i jiní rodiče podobně starých dítek. Ti totiž v tu chvíli nevypadají, že mají snahu zavolat na vás sociálku, ale naopak se tváří soucitně s takovou tou lehce radostnou jikrou v oku znamenající "hurá, není to tak jen u nás".

V rámci běhacích aktivit jsem na závěr trasy slíbil Staníkovi procházku kolem autobusových zastávek, abych nabažil jeho nadšení pro autobusy, tramvaje a dopravu vůbec. Procházíme pomalu kolem autobusů, Staník nadšeně komentuje jak který bus stojí, nebo jede, že támhle je tramváááááj, když v tom míjíme stojící autobus s otevřenými dveřmi. Tak beru lumpíka do náruče a pěkně mu od dveří ukazuju, kde má autobus volat, řadící páku a další "moudra". V tu chvíli se k nám přitočí řidič autobusu, který si krátí dlouho chvíli při pauze a postará se Staníkovi o největší zážitek měsíce slovy "Chceš si ho zkusit zařídit?". Pak nás nechá jít dovnitř, já můžu usadit to rozzářené mládě na sedačku, načež mu přitáhne blíž volat, sedačku dá výš a ze Staníka je najednou řidič autobusu. Ten svítí jak sluníčko v pravé poledne, točí volantem, komentuje dění na silnici a vypadá, že spokojenější už být ani nemůže. Mohl si takhle vyhrát asi deset minut, než musel pan řidič na další štaci a ještě povídal ať určitě přijdeme na den otevřených dveří až se bude zase pořádat, že to prcka nadchne. Aby taky ne, z tohohle zážitku měl oči navrch hlavy, což teprve kdyby si mohl zkusit i tramvaj a metro.

ridic-autobusuJsem řiditel tohohle autobusu... (znáte písničku od The Tap Tap?)

 

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit