loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

5. kvě 2014

Z deníku otce: Hody, hody

hody-hody-introHody, hody doprovody, ano velikonoční pondělí je tu. A tatínek byl tentokrát lenivý, takže pomlázku letos neudělal. Hanba mi! Moderně bych se mohl holedbat, že jsme pomlázku outsourcovali, nebo děsně nemoderně, pokorně a narovinu říct, že jsem si pomlázku půjčil od Zdendy, který byl tak hodný a udělal jednu navíc.

Staník za chvíli pochopil co se po něm chce a už volal "hody, hody" a mával u toho pomlázkou. Ovšem jakmile přišlo na to, že by měl nějakou tu tetu nebo kamarádku vyplácat, tak to se ošíval, kroutil a plácat nechtěl, ani když mu tatínek zkoušel pomáhat. Prostě holky, tety ani maminky se nebijou! Tedy abyste tomu rozumněli, oni se nebijí když je to najednou dovolené. Jakmile se mu to zakazuje tak to plácá hlava nehlava. V případě maminky tedy spíš, hlavně hlava. Ale to jen po ránu, když rodiče spí a musí se nějak polehoučku probudit házením věcí na hlavu.

Když si tedy ten náš malý koledník dostatečně vykoledoval, začali jsme balit a hurá skrz mlhu co by se dala krájet až domů. Den po návratu jsem jel se Staníkem vrátit sud, ale když my si vyjedeme, musí to stát za to. Takže jakmile jsme zašli pro auto, začal strašlivý slejvák, pak kroupy a díky tomu nešly semafory, takže cesta na půl hodiny vyšla se všemi těmi kolonami a frontami asi na hodinu a půl. No ale aspoň to pěkně bubnovalo do kapoty.

A jak Staníkovi nakonec chutnala koleda? Čokoládu jsme mu zatím spíš nepovolovali, takže když se teď pustil do čokoládových vajíček a s pusou upatlanou od ucha k uchu vykládal "dobrota" a u toho si snažil nacpat co největší kus čokolády do pusy, protože co kdyby si to ti rodičové ještě rozmysleli, tak vypadal, že je s výsledkem koledy mimořádně spokojený.

hody-hodyHody, hody ... teto neschovávej se!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit