loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

8. prosinec 2013

Z deníku otce: Bunkr

bunkr-introNávštěvy u babičky s dědou jsou stále zábavnější, tedy hlavně pro Staníka. Od té doby co vyrostl natolik, aby si s ním sestřenice mohly bez dozoru hrát, je z nich báječné řádíci trio.

Takže my, unavení rodičové, z posledních sil dovezeme rošťáka na návštěvu a s úlevou odpadneme do postele s vědomím, že ráno se o Staníka možná postará babička s dědou a i kdyby ne, stačí mu vyměnit plínku a zábavu obstarají sestřenky. Taková slast moct si po ránu trochu přispat. Samozřejmě ani v takto "rekreačním" víkendu se sem tam nějaké té botičce do obličeje nevyhnete.

Babička s důležitým výrazem a zarputilým odhodláním drží Staníka na nočníku dokud se nevyčůrá no a ten rošťák kontruje stejně zarputilou snahou vstát a prchnout kdykoliv babička jen trochu poleví v ostražitosti. Do toho Kačenka se Zuzankou učí Staníka samé lumpárny, jako třeba, že je mnohem lepší po schodech dolů slejzat po zadku, místo po nohou. Prima! Hádejte, co ho už týden nemůžeme odnaučit? Zvlášť praktický se tenhle způsob "poprdelení po schodech" jeví v době sychravého podzimu, kdy na venkovní procházce málokdy narazíte na suché a nezablácené schody. Pořád je ještě výhoda nechat ho řádit se sestřenkami? Za ten spánek? Jednoznačně ANO!

Nedělní počasí je tak ošklivé, že bys ani psa nevyhnal. Já vstávám do šera. Co tak brzo? Kdepak brzo, je poledne, to jsou všichni kolem hodní, že mě nechali takhle luxusně si přispat, ale co je to tedy venku? Venku je hnusně, tma, zima a šero. No zkrátka nejen psa bys nevyhnal, je tak hnusně, že ani babičku s kočárkem ven nevyženem. Děti tak v rámci nemožnosti vyblbnout se venku, staví různé bunkry ze židlí a matrací a řádí jak černá ruka. To naše malé čertisko to skvěle baví a my jen slyšíme veselé hlášky jako, "Staníku nesahej na to", "Zuzko spadne to", "S tímhle nehýbej", "Spadlo to, já ti to říkala" . "Ach jooo, a teď to postavíme takhle, hurááá". Prostě taková nedělní pohoda.

bunkrKuk táto, že mě nechytíš

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit