loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

18. červenec 2012

Z deníku otce: Blinkací den

blinkaci-den-introTak tentokrát to byl opravdu masakr. A přitom to tak ze začátku nevypadalo, Staník nás nechal celkem vyspat, vstávali jsme jen 2x za noc a ještě jsem si ho po ránu dal k sobě do postele na tulení, takže spal mezi mnou a maminkou. Prostě rodiná idylka.

A pak během dopoledne to začalo! Najednou se od postýlky ozvalo "žblééé, bubly bubly". Kontrola co se děje odhalila, že náš mladej si lehce odložil. Jeden by neřekl kolik toho při nakojení vypije. Vypadalo to tak na půl deci mlíka. Poblinkal sebe, polštář, 2 deky, dupačky a bodýčko. Paráda. A to nebylo ani tak dlouho po převlečení z pyžámka.

Přebalili jsme ho, utěšovat očividně nepotřeboval a vymýšleli čím ho přikryjeme. O něco málo později se ozval náš oblíbený zvuk "prdožblouchtočvachtokák" a malej začal řvát. Proč? To jsme zjistili během chvilky, ten expert doslova "prosral" plínku skrz na kalhoty i bodýčko. Sprcha byla při tomhle nadělení jasná volba. Ale po týdnu, už je tatínek na podobné události expert. Rovnou od přebalováku na tygříka (aby ze zad neodkapávali hovínka na zem) a šup pod sprchu. Koupání proběhlo dle obvyklého postupu, tedy: Sprcha, úsměv, osuška a tradičně počůrat tatínka. Tak to máme druhé komplet oblečení do koše s prádlem. Ten nám to dneska ale ukázal, říkáme si ... jenže nechval dne před večerem.

Na návštěvu přichází strejda Standa, takže s dědečkem a tatínkem je po hromadě celý Standa-gang. Maminka u hovoru kojí a v tom malej udělá "žbléééé" a ohodí maminku, židli, podlahu, sebe, pyžámko, další deku a babička k dovršení situace pronese: "No co, už je asi přepapanej". Podotýkám, že pil asi 3 minuty. Takže úklid podlahy a vymýšlení co nám ještě zbývá čistého na převlečení. Maminka nese z koše s vypraným prádlem jeden z posledních nepoblitých a nepokakaných overálků. Beru ho do ruky a koukám, že uvnitř je ale overálek nějak blátivě hnědý ... no jo! Ten jouda pes haptnul zablácenýma mokrýma tlapama do koše s čistým prádem. To už se skoro válím smíchy. A doráží mě, když se z kuchyně ozve hřmotným hlasem "Synovče, ty prase...", to strejda právě šlápnul do zbytku vyblitého mlíka. :)

Když jsme se dochechtali, dostal malej asi poslední pyžámko, ale je teprve půl 7 večer, takže kdo ví co nám prcek ještě provede. .... A taky že jo, uběhne půl hodina a malej zase řve. Lucka nahlíží do postýlky a co byste řekli? Ten uličník pročůral plenu i pyžámko. Nějakým zázrakem se nám daří najít ještě jedno, které mu můžeme obléct.

Výsledné skóre: špinavé bodýčko 2ks (1x poblité, 1x prosrané), pyžámko 2ks (1x poblité, 1x poťapkané od psa), dupačky 1ks (1x poblité), kalhoty 1ks (1x prokakané) polštář 1ks (1x poblitý), poblité deky 3ks, pročůraný overal 1ks a jedno strýcovo pošramocené ego zapříčiněné zamléčněnou ponožkou.

Venku stále prší, takže i kdybychom to chtěli vyprat nebude to kde usušit. Dneska to byl prostě vykutálený den :).

blinkaci-den
Kdo se včera poblil nebo pokadil ať se přihlásí

 

Komentáře   

Petr Konečný
0 #1 Petr Konečný 2012-07-19 07:23
Zazivame s zenou to same :) Nas Honzik se narodil ve stejny den jako Stanik. Dobry blog, aspon vidim, ze v tom nejsme sami :)
Jana Skalická
0 #2 Jana Skalická 2012-07-19 08:57
Ještě jsem nestihla pogratulovat ke krásnému potomkovi, tak tedy ať vám roste k radosti. A takových veselých dnů, jako byl tento, si ještě užijete dost a dost. Vypadá to, že vás moc v klidu nenechá. :)
Stanislav Duben
0 #3 Stanislav Duben 2012-07-19 10:57
Jano děkujeme, zatím je to legrace s každou novou lumpárnou :)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit