loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

1. leden 2017

Novoroční Pražský ohňostroj 2017 kdyby nebyla mlha

novorocni-ohnostroj-Praha-2017-introJak krásný by byl novoroční ohňostroj v Praze, kdyby nebyla mlha? Můžete se podívat. Letošní novoroční ohňostroj byl díky počasí hodně nepodařený. Přitom zajímavé nové náměty by jinak slibovaly velkolepou podívanou. Bohužel v mlze husté tak, že by se dala krájet bylo z ohňostroje vidět spíš barevné poblikávání. Ostatně na plný záznam se můžete podívat na videu v článku. Podmínky na focení hrozné, fotky se zdály nepoužitelné. až mi bylo líto že jsem tam mrznul úplně zbytečně. A tak jsem z nich udělal malé překvapení.

 

Díky šikovné funkci dehaze (odstranit opar) ve Photoshopu jde u některých zamlžených fotek mlha odebrat, nebo výrazně snížit, aniž by to mělo nějak fatální dopad na fotku. Zrovna fotky z ohňostroje se pro tuhle funkci docela hodí. Odstranil jsem tedy z velké části mlhu, abyste se mohli podívat, co byste byli bývali viděli, kdyby ta mlha nebyla ;).

Mimochodem spousta nápadů z letošní ohnivé show měla opravdu nápad a o to víc ta mlha zabrzí. Postranní světelné efekty, létající světla, vysokozdvižné rampy. Mohla to být opravdu paráda. Trochu nepovedené bylo promítání laserem, protože pokud jste nestáli přímo u Čechova mostu čelem ke kyvadlu, tak bylo to co zobrazuje hodně nečitelné. A snad jediné vysloveně negativní bych viděl zbytečně velký hluk, myslím že jde především o světelnou podívanou a netřeba při tom dělat dělobuchy posluchačům masáž srdce a vyvolávat zemětřesení.

A na závěr si nenechte ujít něco pro fajnšmekry ;)

Novoroční ohňostroj Praha 2017 - kompletní záznam ve full HD

Takhle to tedy bohužel vypadalo naživo ... nenechte se úplně odradit začátkem, postupně přeci jen nějaké efekty vidět jsou.

Novoroční Pražský ohňostroj 2017 kdyby nebyla mlha

A takhle krásně by to vypadalo, kdyby to bylo bez mlhy

novorocni-ohnostroj-praha-2017-01

novorocni-ohnostroj-praha-2017-02

novorocni-ohnostroj-praha-2017-03

novorocni-ohnostroj-praha-2017-04

novorocni-ohnostroj-praha-2017-05

novorocni-ohnostroj-praha-2017-06

novorocni-ohnostroj-praha-2017-07

novorocni-ohnostroj-praha-2017-08

novorocni-ohnostroj-praha-2017-09

novorocni-ohnostroj-praha-2017-10

Něco pro fajnšmekry

Abyste měli představu jak vypadaly fotky s mlhou a proč jsem si původně myslel, že celé focení byla ztráta času, tak se můžete podívat na ukázku 3 fotek s mlhou a bez ní.

Komentáře   

Worda
+1 #1 Worda 2017-01-02 12:20
Hezky jste si s tím pohrál. Moc pěkné.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit