loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

13. červenec 2015

Noční Luckenwalde mobilem

kosmodrom introNa bruslení ve Flaeming-skate jsem si vzal, v rámci svých nočních foto experimentů s mobilem, kromě bruslí taky malý stativ. Doufal jsem v krásně nasvícené noční kostely, ale ouha veškerá energie věřících se neventiluje nočním svitem, ale ranním usilovným bušením do zvonů. I tak se mi povedlo při krátké procházce najít pár hezkých a vhodně nasvícených míst.

Pokud to nesledujete, tak krátké vysvětlení proč fotím v noci mobilem je v článku Šok! Tyto fotky jsem pořídil pouhým mobilem a další noční focení v článku noční Chrudim mobilem

 

Další technická drobnost k focení se Sony Xperia Z1 Compact

Jak jsem psal dříve, se současným firmwarem je všechno fotografické nastavené jen pseudonastavení. Ani nastavení Long+ v Camera-FV 5 nezajistí ISO 50 vždy, jak jsem se domníval. V long+ není možná korekce expozice, ale pokud dáte režim P, nastavíte WB, intevalovou spoušť a korekci expozice do plusu, přepnete na režim S/Long+ a budete dost rychlí, vydrží vám WB i intervalová spoušť, ale korekce expozice způsobí zvýšení ISO i v tomto režimu. Konkrétně poslední fotka s názvem kosmodrom je vyfocena na 100 ISO, přestože jsem měl long+ režim. Bylo to právě z důvodu korekce expozice, bez které by na fotce nebylo vidět skoro nic kromě světelných zdrojů.

Noční Luckenwalde mobilem


nocni Luckenwalde IV

nocni Luckenwalde III

nocni Luckenwalde II

nocni Luckenwalde

na zelenace si posvitime
Na zelenáče si posvítíme!

runway
Noční ranvej

kosmodrom
Kosmodrom

Použitá technika:  Mobilní telefon Sony Xperia Z1 Compact, připevněný pomocí držáku na stativ v kombinaci s malým kloubovým stativem, foceno pomocí aplikace Camera FV-5, postprocess v aplikaci Snapspeed a Lightroom.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit