loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

18. září 2009

Paroubkovy volby, zda vyvolat předčasné volby

paroubek200x200.jpg Po pondělním otočení ČSSD s předčasnými volbami přetekla míra mé tolerance k chování politiků únosnou míru. Paroubek nám ve světě škodí, svrhnul vládu v době předsednictví ČR v EU aniž by měl jakékoliv řešení situace poté, vynutil si nesystematický způsob vyvolání předčasných voleb a po správném kroku ústavního soudu, který odmítl mrzačení ústavy kvůli politickým pletkám opět předvedl, jak nedokáže držet slovo. Dělá ostudu ČR a nadřazuje vlastní zájmy nad zájmy země, kterou má, jako předseda politické strany, nějakým způsobem reprezantovat. Rozhodl jsem se vyjádřit svůj nesouhlas s takovýmto chováním, ale na rozdíl od politiků s nadhledem a humorem.

celý článek

2. srpen 2009

Joomla versus WordPress

Wordpress vs Joomla Často čtu diskuze nebo dostávám dotazy jestli je pro vytvoření webu lepší Joomla nebo WordPress. Alibistická odpověď je "záleží na to na jaký web". Oba systémy mají své klady a zápory. Používám pro vytvoření webu oba systémy a na základě toho jsem udělal stručné shrnutí kladů a záporů obou systémů.

 

 

celý článek

31. červenec 2009

Vkládání her do stránek a blogů

AfroDita hry onlineVložte si hru na svůj blog nebo do svých stránek. Mnoho z vás, kteří chodíte hrát hry na AfroDitu máte svoje stránky, kde by rádi umístili svojí oblíbenou hru. Někdo uvede odkaz na hru, ale na různé blogísky si lidi rádi umisťují obrázky a animace přímo, proto jsem se rozhodl umožnit jim vložit hru přímo do stránek nebo blogu.

 

celý článek

22. červenec 2009

AdSense Deluxe Plugin po upgradu na WordPress 2.8.1 nefunguje

Wordpress Pokud používáte plugin AdSense Deluxe, pro správu reklam ve Vašem WordPressu a provedli jste aktualizaci WP na verzi 2.8.1, tak se Vám v administraci po kliknutí na položku v Nastavení -> AdSenseDeluxe objeví místo obvyklé administrační stránky hláška:

You do not have sufficient permissions to access this page

Obvykle stačí počkat na aktualizaci od tvůrce pluginu, protože ale AdSense už není svým tvůrcem dále vyvíjen a aktualizován musíme si pomoct sami.

celý článek

19. únor 2009

Čeština pro JoomGallery 1.5 RC

Joom Gallery česky Od 8.2.2009 je k dispozici nativní verze JoomGallery ve verzi RC. Jde o skvělou komponentu pro správu galerií. Je nativní pro Joomlu 1.5.x a rozumí si dobře s komponentou Community Builder. Čeština pro tuto komponentu nebyla k dispozici, tak jsem jí začal překládat, ale předběhl mě Fenris, který dříve publikoval překlad pro komponentu ve verzi JoomGallery 1.5 Beta. Nemělo smysl pokračovat na vlastním překladu. Nicméně RC verze je hodně předělaná a s češtinou pro verzi Beta je nekompatibilní. Proto jsem použil Fenrisovu češtinu z jeho patch verze a vytvořil instalační balíček s češtinou pro verzi JoomlGallery 1.5 RC.

celý článek

21. leden 2009

Komponenta Easy Comments 1.1.0 česky ke stažení

Easy Comment českyMoje velice oblíbená komponenta pro komentáře určená pro Joomlu ve verzi 1.0.x se stala v nových verzích placenou. U novější Joomly 1.5.x to tak nevadí protože tam je dobrých free komponent na výběr hodně. Rozhodl jsem se tedy dát k dispozici ke stažení starší verzi 1.1.0 , která byla šířena pod licencí GPL/GPU a byla zdarma . Zároveň přidávám český překladu který jsem pro ni udělal. Pokud komponentu už máte nainstalovanou tak češtinu můžete dohrát i tak.

 

celý článek