loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

1. duben 2010

Jak zjistit rozměry Flash animace v php

flashPotřebujete vědět jak zjistit šířku a výšku flash animace, aby se to mohlo nějak implementovat do php scriptu? Většinou jde o použití v administraci flash her apod. Řešení je poměrně jednoduché a je v principu na jeden řádek kódu.


celý článek

29. březen 2010

Souhrnné hlášení DPH elektronicky - Vytváříme kvalifikovaný certifikát

certifikatOd 1.1.2010 jsou bohužel všichni plátci DPH povinni podávat souhrné hlášení elektronicky. Proč bohužel? To uvidíte z návodu. Po absolvování mnoha hodin prokousáváním se stránek Finačního úřadu, certifikačních autorit a daňového portálu České daňové správy jsem se rozhodl sepsat co nejednodušší návod s přehledem kroků, které musíte před podáním souhrnného hlášení udělat. Informace se sice nalézt dají, ale stojí to mnoho úsilí, skoro nic není snadno k nalezení a spousta důležitých věcí k dohledání není. Návod je určen pro fyzické osoby bez datové schránky.

 

 

celý článek

9. únor 2010

Jak zjistit z Google maps Latitude a Longitude

GoogleMapsPokud používáte Google maps k vyhledávání geo údajů, tedy zeměpisné šířky a zěměpisné délky (Latitude, Longitude), asi jste si už všimli, že tento údaje přímo vypsaný na stránce bohužel nenajdete. Zde je postup jak zjistit přesnou polohu, středového bodu, zobrazené mapy.

celý článek

4. únor 2010

Zlatá horečka začíná

Zlatá horečkaTak už je to konečně tady! Další herní novinka, na kterou zasvěcení už nějakou dobu napjatě čekali. Zlatá horečka vrcholí, v horách našli zlato! Cože zlato? Ano zlato, tak hurá ať jsme první, kdo ho začne těžit. Tak nějak začíná naše nová hra vytvořená pro herní server AfroDita.

celý článek

4. listopad 2009

Visual Basic a blokové komentáře

vb_logo.jpgHledáte způsob jak udělat ve Visual Basicu blokové komentáře? Tak už dál nehledejte, ušetřím vám práci. Nejde to. Než ale začnete nadávat na tak hloupé prostředí nebo jazyk v kterém nejdou blokové komentáře použít, poradím vám fintu.

celý článek

1. listopad 2009

Jak nastavit Wifi připojení pro modem EchoLife HG520i od O2

Wifi O2 Nastavit Wifi připojení k modemu od O2, konkrétně k modemu Huowei EchoLife HG520i by mohlo být snadné. Bohužel O2 nedodává k danému modemu skoro nic kromě jednoduché rozalovací příručky a samoinstalačního CD. Chcete si nastavit Wifi sami bez toho aby se Vám do počítače instaloval nějaký cizí konfigurační program nebo potřebujete nastavit Wifi na Linuxu ... smůla. Potřebné informace se nedozvíte. Nehledě na to, že pokud po dobu instalace nevypnete firewall (šílené doporučení instalačního programu) tak se Vám stejně nic správně nenainstaluje.

celý článek