loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

2. prosinec 2010

Nehoda z D1 na iDnes

nehoda-z-d1-na-idnesV pondělí 29.11. jsem v kalamitním sněžení kromě jiných veselostí při řízení zůstal chvíli stát na D1 před havarovaným kamionem. Naštěstí se kromě odřených svodidel a trochy odpadlých částí z kamionu nic moc nestalo. Měl jsem sebou foťák, takže jsem udělal pár fotek. Jednu z nich použili na iDnes v rubrice Očima čtenářů.

celý článek

8. listopad 2010

Veverky - Listopad 2010

veverky_listopad_2010Výprava za Veverkami se vydařila, co se zábavy týkalo. Bohužel počasí nám nepřálo jak bychom si přáli a přes náznaky sluníčka cestou na focení, se nakonec slunce neukázalo. Muselo se tak fotit na vyšší iso a někdy ani minimální clona a rozumně vysoké iso nestačilo. Veverky jsou totiž pořádně rychlá stvoření a chytit ji správně zaostřenou v pohybu dá víc práce než se na první pohled může zdát. Se špatnými světelnými podmínkami se tak focení stává spíš zábavným setkáním se zvířátky. Pokud máte dostatek oříšků je i při špatném počasí o zábavu postaráno.

celý článek

21. říjen 2010

Převod webu, jak testovat před změnou DNS

web-transferPokud převádíte webovou stránku z jednoho webhostingu na druhý, nebo kupujete webovou stránku a chcete si jí převést na jiný server, jste většinou ve stavu, kdy stávající stránka nějak funguje a vy ji potřebujete přenést tak, aby byl co nejmenší dopad na návštěvníky. Ideálně aby změnu vůbec nepoznali. Jak otestovat, že na novém serveru vše funguje i když DNS ještě není pro doménu změněna? Pomůže vám tento návod.

celý článek

18. říjen 2010

Pražská Zoo - říjen 2010

prazska-zoo-rijen-2010-gavialPražská Zoo je kouzelná v jakémkoliv ročním období, aktuálně na podzim, pokud se vám povede trefit se do slunečného počasí, máte možnost při nízké cloně nafotit venku zvířata s úžasně zbarevným pozadím. Samozřejmě ne všechna zvířata by v přírodě v podobných barvách byla, ale to zase dává větší prostor pro kreativitu.

celý článek

13. kvě 2010

Přidáváme Facebookové tlačítko "Líbí se mi" do WordPressu

facebookFacebook přišel s novým Open Graph api rozhraním a rozšířil tak možnosti sociální komunikace a propagace u stránek. Už jste asi viděli na některých webech tlačítko "To se mi líbí" nebo "Doporučuji". Pokud ne můžete se podívat na příklad třeba na MAXiPod.cz. Přidat tuto možnost do Vašich WP stránek je celkem snadné a můžete použít dvě varianty implementace.

celý článek

20. duben 2010

Souhrnného hlášení a přiznání k DPH v XML přes EPO

dph-epoPostup pro vytvoření souhrnného hlášení a přiznání k DPH v programu Stormware Pohoda. Dále odeslání vygenerovaných XML souborů pomocí EPO a ověřeného certifikátu, elektronicky na portál daňové správy.

celý článek