loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

19. únor 2009

Čeština pro JoomGallery 1.5 RC

Joom Gallery česky
JoomGallery česky
Od 8.2.2009 je k dispozici nativní verze JoomGallery ve verzi RC. Jde o skvělou komponentu pro správu galerií. Je nativní pro Joomlu 1.5.x a rozumí si dobře s komponentou Community Builder. Čeština pro tuto komponentu nebyla k dispozici, tak jsem jí začal překládat, ale předběhl mě Fenris, který dříve publikoval překlad pro komponentu ve verzi JoomGallery 1.5 Beta. Nemělo smysl pokračovat na vlastním překladu. Nicméně RC verze je hodně předělaná a s češtinou pro verzi Beta je nekompatibilní. Proto jsem použil Fenrisovu češtinu z jeho patch verze a vytvořil instalační balíček s češtinou pro verzi JoomlGallery 1.5 RC.

Výslednou češtinu si můžete stáhnout jako instalační balíček joomgallery_1_5_cs_CZ.zip. Balíček obsahuje pouze jazykové soubory. Stačí ho pouze instalovat stejně jako jakoukoliv jinou komponentu, modul apod. Předpokládá se že JoomGallery 1.5 RC již budete mít nainstalovnou. Vycházel jsem z Fenrisovy češtiny, dopřeložil nové texty, které v dřívejších verzích nebyly a předělal jazykový balíček z verze 1.5 Beta na 1.5 RC. Upřednostil jsem rychlost zprovznění nové češtiny, takže 2 soubory zůstaly zatím nepřeložené. Jde o soubory cs-CZ.com_joomgallery.exif.ini a cs-CZ.com_joomgallery.iptc.ini, které v balíčku jsou, ale obsahují anglické texty. Na dopřeložení se pokusím co nejdříve zapracovat. Jde ale pouze o informace EXIF a IPTC, které pře běžném nastavení nejsou příliš potřeba. Vše podstatné ve Frontendu i administraci je v česky. Pokud budete mít jakékoliv připomínky nebo najdete chybu napište mi to do komentáře. 

Jako poděkování můžete dát k sobě odkaz na moje stránky nebo na stránky Fenrise , který měl s překladem mnohem víc práce

 

Komentáře   

Guest
0 #1 Guest 2009-02-22 21:45
Mohl bych tě poprosit o popis jak mam aktualizvoat na novou verzi joomgallery.Jin ak moc dekuji moc si mi pomohl
Stanislav Duben
0 #2 Stanislav Duben 2009-02-22 21:53
Aktualizace na novou verzi JoomGallery, to záleží na to s které verze. Na stránkách http://www.en.joomgallery.net je u konkrétní RC verze uveden postup pro update. Je jiný pro přechod z Pony Gallery, z JoomGallery 1.0.x a jiný z JoomGallery 1.5 Beta, takže doporučuju přečíst informace u updatu, případně pokud se neorientuješ v angličtině, tak doporučím zkusit překlad pomocí Google translatoru http://translate.google.com/, sice to bude trochu zkomolené, ale většinou to u technických textů dává celkem smysl.
Stanislav Duben
0 #3 Stanislav Duben 2009-02-22 22:25
Kdyby to nešlo najít tak konkrétní odkaz na návod s updatem http://www.en.joomgallery.net/general/migration-and-update-to-joomgallery-15.html
Guest
0 #4 Guest 2009-02-27 14:06
V najblizsom case si prelozim front do sk, pokial to nevadi.
Uz vysla nova RC2, spolupracuje ok?
Zatial dik za tento zasluzny cin!

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit