black-tie-nebo-black-hat-introPro internetové propagátory známá česká firma H1, zabývající se odborným poradenstvím a internetovým marketingem uspořádala znovu "Poslední středu". Pro ty co nevědí o co jde, tak poslední středu v měsíci, se uspořádá posezení/přednáška se známými osobnostmi internetového marketingu, kteří debatují na různá marketingová témata.

Poslední květnová středa (hledejte na twitteru pod hash tagem #pstreda) měla jako téma: Black tie nebo Black hat SEO? V diskuzi se spolu utkali Pavel Ungr (@necodymiconer) a Robert Němec (@Robert_Nemec).

Na přednášku ve stylu "boje" na kontroverzní témata jsem se celkem těšil. Bohužel jsem nestihl o pár minut začátek a přišel s cca 15-20 minutovým zpožděním. Jak jsem se dozvěděl po přednášce, přišel jsem tak o nejzajímavější část z 1,5 hodiny dlouhé přednášky. V době kdy jsem dorazil, se řešili obecné a známé věci jako sociální impulzy, social rank. Jak k tomu zřejmě přistupuje Google a pak se debata zvrhla módní přehlídku a to po dotazu na téma, jak moc patří dress kód do internetových firem. Naprosto nesmyslná debata mimo téma, bohužel zabrala z mého pohledu tak 2/3 času který jsem tam byl a docela jsem litoval ztraceného času. Náladu mi nespravil ani závěr lehce načínající diskuzi s úvahami na téma jak poškodit web a odsunout ho z vyhledávání, což bylo první trochu zajímavé téma, ani následné občerstvení v zadýchané místnosti s rozbitou klimatizací. Alespoň posezení u piva, tedy afterparty s Pavlem Ungrem a dalšími SEO specialisty za něco stálo.

Zajímavé střípy z diskuze

 • Google se bude snažit své úspěšné služby našroubovat na Google Plus, protože se mu v sociálních sítích až tak nedaří a bude chtít využívat sociální impulzy a social rank.
 • Sociální impulzy a Social rank se testuje a různě ovlivňuje výsledky, ty jsou personifikované, ale čerpá se z Google Plus, data z Facebooku budou v tomto asi zajímavější.
 • Pokud se Facebook se sociálními informacemi napojí na Bing, mohlo by jít o zajímavou vyhledávací sílu. Facebook se ale podobnému propojení docela brání.
 • Se sociálními impulzy klesne důležitost kupovaných odkazů, nebude asi tak snadné nakoupit armádu indů, kteří vám naklikají Like a práce SEO agentur se stane více sofistikovanější a zřejmě i kultivovanější.
 • Nekupujte si oblek z Nepálu (říkal Robert Němec).
 • Ač to několik lidí na přednášce překvapilo, manžetové knoflíčky se opravdu nosí.
 • Pokud jste přihlášení ke Google plus, v Google analytics se vyhledávání ukazuje jako (not provided), bohužel počet takových neidentifikovatelných přístupů roste. Prý by mělo fungovat mít web také na https a pak se klíčová slova budou v Analytics ukazovat. Je to ale neověřená informace, zatím ji v H1 neměli možnost vyzkoušet.

  Doplění od Vojtěcha Mikuly z H1: Funguje pouze v situaci, kdy a) člověk vyhledává na encrypted.google.com a b) odkaz vede na stránku s protokolem https. I když je na cílové stránce protokol https a přihlášený uživatel vyhledává na www.google.com, tak to nic neřeší a pořád jsou klíčová slova jako (not provided).

 • Při přihlášení do Google plus se po vyhledávání a rychlém návratu může objevit červený odkaz, zda jste nebyli s výsledkem spokojeni. Krásný nápad na penalizaci konkurence. Nicméně web se přestane na dané klíčové slovo přestane zobrazovat jen vám a dle vyjádření Google se tato informace do impulzů pro zobrazení ve vyhledávání nezahrnuje. Otázkou je kdy Google svým vyjádřením blafuje a kdy ne, nicméně tohle je tak potenciálně zneužitelné, že se mu v tomto případě asi věří.

Fotoreportáž

Konec nudné informační části :), měl jsem s sebou foťák, takže stručná fotoreportáž s lehkou nadsázkou, která vydá za stovky slov.

black-tie-nebo-black-hat-02
Pavel Ungr počítá, zda z přihlášených 102 účastníků dorazili opravdu všichni. Neomluvené zapíše do třídny knihy.

black-tie-nebo-black-hat-04
Poměřování sil, zatímco Robert Němec mluví (bohužel často dlouho a rozvlekle), Zdá se, že Pavel Ungr sleduje slabiny protivníka, ve skutečnosti už další fotografie odhalí jeho pravou roli.

black-tie-nebo-black-hat-06
Na svém Nikonu jsem použil speciální filtr vyvinutý původně pro agenta 007, myšlenky z mozku se promítají přímo na lebeční stěnu dané osoby.

Ne nešlo o souboj, proto Robert pořád mluvil a Pavel skoro pořád mlčel, spíš než jako přednášející, se projevil jako zvěd sledující konkurenci.

black-tie-nebo-black-hat-08
Jaké SEO používá H1? Samozřejmě jen White SEO :)

black-tie-nebo-black-hat-14
Roberte a jak vidíš módní trendy u SEO konzultantů pro letošní léto? A co říkáš na Pavlův outfit?

black-tie-nebo-black-hat-konflik
Asi takhle, každý po téhle přednášce začne shánět manžetové knoflíčky jako nosím já. Pavle pozor na módní policii!

black-tie-nebo-black-hat-16
A co na to Pavel?

black-tie-nebo-black-hat-17
Já to věděl!!! Robert místo sebe poslal Terminátora. Jediná barevná fotografie z BLACK TIE OR BLACK HAT, kvůli důkazu! Vidíte tu červenou kontrolku?

After party

Nakonec pár fotek z after party, prozradím rovnou, Michellinské hvězdy jsme tentokrát neudělili nikde ... omluvte horší technickou kvalitu, ač to tak možná nevypadá, foctil jsem skoro v úplné tmě.

black-tie-nebo-black-hat-afterparty-01

black-tie-nebo-black-hat-afterparty-02
Je jedno kam si se SEO konzultanty sednete, místo aby se s vámi bavili, rozsvítí si svoje displeje a displejíčky a tváří se hrozně důležitě.

black-tie-nebo-black-hat-afterparty-03

black-tie-nebo-black-hat-afterparty-06
A jeden úsměv na závěr, protože všechny články a akce H1 a Ataxo mají končit pozitivním nádechem.

Fotografie z přednášky si můžete stáhnout na http://press.duben.org/BlackTieBlackHat.zip, použití je zdarma pokud ponecháte vodoznak a k článku či fotkám dáte odkaz na zdroj (www.duben.org). Pokud chcete fotky bez vodoznaku nebo v tiskové kvalitě napište mi mail.

Black tie nebo Black hat SEO? Pavel Ungr vs. Robert Němec
Veřejná událost · Vytvořil(a): H1.cz
  • 30. květen 2012
  • 18:30

 • Fénix povstal z popela a znovu je tu Poslední středa. Každou poslední středu v měsíci se potkáte s těžkými vahami internetového marketingu, aby se utkaly o titul krále nejpřínosnější přednášky/nejžhavější debaty/ nejkontroverznějšího tématu.

  Funguje na Google a Seznam lép...Zobrazit více
Drtinova 10, Praha, Czech Republic
 

Komentáře   

Martin Šimko
0 #1 Martin Šimko 2012-05-31 18:28
Díky za report i za fotky. Ve větě "Nekupujte si oblek z Nepálu (říkal Pavel Němec)." jsi spojil Roberta a Pavla do jedné osoby :-)
Stanislav Duben
0 #2 Stanislav Duben 2012-05-31 18:40
Ahoj Martine, díky za rychlou reakci. Už jsem to opravil.
Pavel Ungr
0 #3 Pavel Ungr 2012-05-31 18:45
Jen dodávám, že můj kolega v diskusi byl Roberte Němec, ne Pavel Němec. Stejně jako téma módy bylo předem anoncované a oznámené na http://www.h1.cz/posledni-streda, cituji:

"Funguje na Google a Seznam lépe pohanský hábit, nebo oblek ze Savile Row? Je na večer vhodnější black hat (SEO) nebo black tie? Je horší cloaking nebo ponožky v sandálech? Naleštěte si polobotky a vytáhněte odznaky módní policie - Project Runway vrcholí! O titul největšího fashionisty českých vyhledávačů se utkají Pavel Ungr, pohanský mág a senior SEO konzultant H1.cz a Robert Němec, který svůj čas dělí mezi SEO/SEM agenturu Robertnemec.com a módní blog Elegantně.cz. Rozhodněte i vy, komu z nich patří editorial ve Vogue a věčná sláva na poli SEO."

Takže nebylo to spíše o té neinformovanost i?:-)
Stanislav Duben
0 #4 Stanislav Duben 2012-05-31 18:58
Pavle, díky, já už to opravil. Nečekal jsem že módní téma dostane tolik prostoru a když už, tak bude ve vztahu k SEO, jestli robotům voní víc ponožky než sandály a ne v kterém butiku kdo nakupuje (a ještě v délce trvání telenovely).

Jestli se budu příště líp informovat tak bych třeba taky nemusel dorazit vůbec. Ale možná budu příště při čtení programu pozornější :)
Pavel Ungr
0 #5 Pavel Ungr 2012-05-31 19:04
Stando, to by byla chyba! Myslím nedorazit. Jsou to životní zážitky a ty tě posouvají dál. A hlavně přišel by jsi o legendární fotky, které tě ještě proslaví:-)
Stanislav Duben
+1 #6 Stanislav Duben 2012-05-31 19:08
To je pravda, už teď odmítám milionové nabídky za ten filtr před objektiv :D
Vojtěch Mikula
0 #7 Vojtěch Mikula 2012-06-02 07:02
Jen doplním jeden střep z diskuse "Prý by mělo fungovat mít web také na https a pak se klíčová slova budou v Analytics ukazovat."

Toto funguje pouze v situaci, kdy a) člověk vyhledává na https://encrypted.google.com a b) odkaz vede na stránku s protokolem https.

I když je na cílové stránce protokol https a přihlášený uživatel vyhledává na https://www.google.com, tak to nic neřeší a pořád jsou klíčová slova jako (not provided).
Stanislav Duben
0 #8 Stanislav Duben 2012-06-02 12:07
Vojtěchu díky za doplnění. Přidám do článku.
Pavel Horelica
0 #9 Pavel Horelica 2012-06-05 10:16
Výborné fotky, takhle jsem se dlouho nezasmál :lol: :lol: :lol:
Linki
0 #10 Linki 2012-06-16 07:53
Já přemýšlím, kam by si Pavel ty knoflíčky asi připnul :lol:

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit