loading

Stanislav Duben

Stanislav Duben ICQ: 66800432 email: duben@seznam.cz Skype: sduben

5. září 2014

9. Affiliate čtvrtek

9-affil-ctvrtek-introMinule jsem se na konci affiliate čtvrtku jen minhnul a letmo podravil pár lidí s kterými nějak online komunikuju, nebo které znám osobně. Tentokrát jsem vyrazil na celé setkání s tím, že zkusím kouknout po zkušených affil partnerech a nabídnout jim možnost spolupráce na prodeji knihy Jak Získat Práci a zase pozdravit těch pár lidí co znám osobně. A musím rovnou říct, že na podobné akci mě asi hned tak někdo neuvidí.

 

 

 

Co jsem si odnesl za poznatky

Hlavně poučení, že kromě těch pár lidí, co affiliate opravdu umí a rozumí mu, se všichni tváří jako největší experti, ideálně píší blogy o svých úspěších, ve stylu pouček "obsah je král" a staví se do rolí autorit a radí ostatním. Ovšem dělají to z pozice "chodím do práce a u toho zkouším dělat affiliate", nebo z pozice prošel jsem Kiršovým kurzem a teď jen čekám, až se z nebe sesypou ty miliony. Ti kteří opravdu affiliate umí a dělají velké obraty se totiž na takovéhle akci prakticky neukáží. Proč taky?. Sám jsem si připadal jak na oslavném setkání prodejců Herbalife, kde všichni předstírají jak se strašně rádi dělí o zkušenosti a zaručené postupy, a říkají si jak dělat affil správně. Ano, nejvíc se o tyhle rady dělí ti, kteří následně řeknou jak jim jejich affil program nešel, jak se neprodává a univerzální rada zní "zdražte ať něco vyděláte", "sbírejte emaily" a dotaz "a prodáváte těm lidem dál něco dalšího" ... a pak si to prý nemáte plést s MLM marketingem. Opravdu máme prodávat knihu jako "takovýto" infoprodukt, když chceme lidem pomoct a ne je oškubat?

Z mojí snahy o nabídku spolupráce a hledání partnerů, vzniklo jen několik rozhovorů ve stylu, aha vy máte affil program a sbíráte od lidí maily (už zase ta mantra), protože my máme podobný infoprodukt a kdybyste jim ho nabídli a rozeslali ... zkrátka místo partnerů, se mi snažili konzumenti Kiršových kurzů nabídnout jejich produkt k propagaci. Tedy, abych ehm stránku optimalizovanou na prodej knihy rozdrobil na sběr emailů a prodej cizích produktů ... ach jo.

Stručné shrnutí poznatků

  • Málokdo z těch co se staví do role affiliate expertů jimi opravdu jsou a spoustě z nich nemůžete věřit ani čísla v článcích a tím myslím, statistiky, obraty, prodeje ... asi berou svoje informační články jako další způsob affiliate prodeje ve stylu "nejde o pravdivost textu, hlavně že prodává"
  • Skutečné affiliate odborníky na podobném setkání nepotkáte, pokud nepřišli pozdravit někoho konkrétního, nebo nepřišli řešit něco obchodně (čest asi 2-3 výjimkám)
  • Zdá se, že většinu malých affil partnerů (zvlášť Kiršovokurzových) nezajímá potenciál, propagace, PR které zajišťujete, ale jen a pouze výše 1 konkrétní provize. Jak není provize v řádu stokorun nebo lépe tisícikorun, nevyplatí se jim vůbec něco takového řešit. Mimochodem víte jaká je průměrná marže obchodníka u běžného zboží? A myslíte, že z průměrné objednávky jsou to stovky nebo tisíce z jednoho kusu? Jo, jenže to je jen obchodník a my jsme Affiliate!
  • Pokud chcete mít vlastní affiliate program bez zapojení velké sítě, která dodá kvalitní partnery počítejte s tím, že největší obrat jako obchodník budete muset dělat vy sami. Neberte affil jako způsob prodeje, ale jen jako doplňkový způsob propagace ... tedy pokud nejde o infoprodukt s malou přidanou hodnotou, zato nesmyslně vysokou prodejní cenou a obrovskými provizemi. Nebo pokud nemáte affiliate partnery, kteří prodeji Vašeho zboží opravdu rozumí.

Obrazem s úsměvem

Abych nekončil pesimisticky, protože budu možná jediný kdo napsal kritický článek, ostatní reporty budou nejspíš plné vzrušujících příležitostí, setkání se skvělými lidmi a vzhlížením k hvězdným zítřkům, tak trochu toho obrazového pobavení na závěr. Aneb ještě že s sebou ten foťák beru.

mario-potrebuje-infoproduktProdejte někdo Máriovi infoprodukt "Staň se hvězdou večírků, aneb jak otevřít šampaňské " a ideálně doplněný o návazný infoprodukt "Křest knihy pro autory bestsellerů". Moc by se mu hodil!

chutna-jako-tenkrat
A co pivo? Chutná jako tenkrrrrrrát!

mario-premysli
Že bych ten infoprodukt vážně potřeboval?

Bonus zdarma!

Cože Time to ještě není všechno?! Ne Bobe, pro všechny kdo dočetli až sem mám dárek. Neříkej Time opravdu? Ano Bobe a nestojí ani tisíc, ani pět set, ani sto korun! Ale ne, neříkej, že je zadarmo? Bobe ANO, za tu cenu je to prakticky zadarmo, každý kdo jakýmkoliv způsobem zmíní naši knihu Jak získat práci, kterou najdete na www.jakziskatpraci.cz si může stáhnout zde použité fotky a použít je zcela libovolně na svém webu.

No to je skvělé a jak se k nim dostane? Klikne na odkaz >>Stáhnout fotky<<

Malé přátelské upozornění k použití fotek: Fotky lze použít pro reportážní účely, není možné využít je v reklamních materiálech bez model release, který od focených nemám podepsaný. Nicméně pokud si ho sami zajistíte, padá i toto omezení ;)

PS: Pokud fotky stáhnete a použijete, potěší pokud do komentáře hodíte odkaz na svůj článek.

Další reporty

V rámci objektivity i pár odkazů na reporty s výrazně odlišným názorem na akci (ano to jsou ty reporty plné vzrušujících příležitostí ;)

http://affilak.cz/9-affiliate-ctvrtek-a-krest-mariovy-knizky/ - věcný sourhnný report Michala Majgota  

http://www.hardyn.cz/affiliate-ctvrtek-9-mario-pokrtil-knihu-affilclub-oznamil-vysledky-pulrocni-prace/

http://blog.ondrejmartinek.cz/dalsi-affiliate-kniha-pokrtena-a-9-affiliatectvrtek-je-za-nami/

Komentáře   

Luprechán
0 #11 Luprechán 2014-09-07 18:48
Cituji Honza:
Cituji Luprechán:
Cituji Neřeknu:
Ebook "Affilak" jsem si precetl, pridana hodnota nulova..


Je to vážně tak zlý? Chtělo by to nějakou recenzi ;-) Jako o jediném eboooku jsem o něm trochu uvažoval, ale vzhledem k tomu, že ani na webu nikdy nenapsal jediný rozumný článek, dalo se to čekat.

********************
pokud se tomu chceš věnovat, tak doporučuji, není to špatný. Nulovou hodnotu to bude mít pro toho, kdo dělá $100k za měsíc.

Takže nulovou, věnuji :) Myslím, že není nutné dělat stováka měsíčně, když ho nedělá ani autor knihy.
Luprechán
+1 #12 Luprechán 2014-09-07 19:15
Cituji Stanislav Duben:
Co jsem mohl sám lehce nakouknout do knihy a co jsem zaslechl v kuloárech, tak kniha je hodně o ničem (upozorňuju že jsem jen nahlédl a nečetl). Nicméně když někde uprostřed je kapitola bannery a tam se píše jaké jsou obvyklé rozměry reklamních bannerů na internetu, tak pokud tahle nepříliš podstatná informace, kterou se dozví každý kdo někdy otevřel AdWords nebo Sklik, neleží jen někde v shrnujícím úvodu, dává mi to jasné sdělení o informační hodnotě.

Dík za info, tak nějak jsem to čekal. Je faktem, že i jeho články jsou styl beletrie faktu bez přidané hodnoty, ale právě proto jsem myslel, že si je jen schovává do knihy. :lol:
Idp
0 #13 Idp 2014-09-14 00:42
Obávám se, že se tu trochu spojily 2 knihy dohromady. Affiláka jsem četl a myslím si, že pro pokročilého partnera přidanou hodnotu má. Pro top affiláka je její přínost asi opravdu minimální. Máriovu knihu jsem nečetl a ani to neplánuji.

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit