novorocni-ohnostroj-2013-Praha-introPražský novoroční ohňostroj je velká událost, která byla letos na základě hlasování Pražanů celkem rozumně přesunuta na 18 hodinu prvního dne v roce. Díky tomu nezanikl ohňostroj v bouři jiných ohňostrojů, dalo se vyrazit i dětmi a nemuseli jste se strachovat o dopravu po půlnoci.

Vyrazil jsem fotit s cílem pokusit se zachytit ohňostroj a v pozadí Pražský hrad. Pro jistotu jsem vyrazil tak, abych byl na místě hodinu předem a ... velká chyba, už tam byly stovky lidí. U zábradlí na Smetanově nábřeží bylo už asi sedm řad a bylo jasné, že se stativem se někam dopředu ani náhodou nedostanu.

Kamarádka Renata, která mi při sledování ohňostroje dělala společnost, už ohňostroj viděla v předchozích letech a upozornila mě na podstatnou věc, kterou jsem si neuvědomil. Výbuchy budou tak vysoko, že z nábřeží bychom koukali s hlavama nahoru do oblohy, zachytit tak ohňostroj i hrad by z takového úhlu bylo naprosto nemožné. No stejně tam bylo tolik lidí, že i kdyby to bylo možné, musel bych tam stát asi už od oběda.

Takže jsme vyrazili na Petřín, odkud je krásný výhled. Bohužel tam není vidět na pražské mosty, ale alespoň se dalo do záběru dostat Národní Divadlo. To jsem nakonec zachytil jen na některých fotkách, protože pontony s ohňostrojem nakonec byly o něco jinde než jsem předpokládal a vítr foukal směrem od divadla. Ideální by tak asi bylo fotit z Letňanské pláně a zachytit tak siluety mostů, nebo zkusit fotit teleobjektivem někde od Vyšehradu, možná by byla šance vyfotit hrad na pozadí ohňostrojů. Tak možná příště.

novorocni-ohnostroj-2013-Praha-01

Ohnivou show předcházelo zhasnutí veřejného osvětlení na březích řeky, což dalo efektům krásně vyniknout. Ohňostroj byl spojený s hudebním ozvučením které bylo docela dobře slyšet i na Petříně. Nejprve vykvetly palmy a květiny, pak se přidali další obrazce.

novorocni-ohnostroj-2013-Praha-08

Moc hezká byla vzpomínka na Václava Havla, kdy v jednu chvíli vytvářely výbuchy rudá srdce zářící nad Prahou

novorocni-ohnostroj-2013-Praha-13

Osobně se mi líbila také kombinace výbuchů a prachu z předchozích efektů, která tvořila mlhovinu a vesmír prakticky na dosah ruky.

novorocni-ohnostroj-2013-Praha-14

Na závěr pak sklidili pořadatelé potles který se nesl na celou řekou. Podívaná, která stála za to.

Fotogalerie novoročního Pražské ohňostroje 2013

{phocagallery view=category|categoryid=69|limitstart=0|limitcount=0}

Komentáře   

Jiří Hlavatý
0 #1 Jiří Hlavatý 2013-01-02 21:56
Ahoj Stando, fotky jsou nádherné a krásně barevné. Ten HRAD by jsem neřešil, neboť jsme zhlédli několik videí, ale na žádném nevynikly barvy tak jako na tvých fotkách. Fakt moc hezké.
bydleni-z.cz
0 #2 bydleni-z.cz 2013-02-06 15:36
Silvestr se trochu zvrtnul a málem jsem ho zaspal :-) Jinak, hezké fotky
Stanislav Duben
0 #3 Stanislav Duben 2013-02-06 15:50
Ech ty komentáře pro zpětný odkaz, kde se komentující podepisuje zvláštními jmény jako bydleni-z, jak takovému člověku doma říkají? Bydlíčku? :)

Přidat komentář


Bezpečnostní kód
Obnovit